Rize'deki cinayette yeni gelişme! Genç kadını boğazını keserek öldürmüştü

Arkadaşlığı reddeden Gamze'yi boğazını keserek öldüren Savaş Dalançıkar tutuklandı.

Rize 16.04.2020, 18:02 16.04.2020, 18:31

Rize'nin Fındıklı ilçesinde, Gamze Pala'yı resepsiyon görevlisi olarak çalıştığı öğretmen evinde tabancayla sırtından vurduktan sonra, bıçakla boğazını keserek öldüren Savaş Dalançıkar, emniyetteki sorgusunun ardından geniş güvenlik önlemleri altında Pazar Adliyesi'ne sevk edildi.

Dalançıkar, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanarak Kalkandere L Tipi Cezaevine gönderildi. 

 Savaş Dalançıkar hakkındaki soruşturmanın ‘Canavarca hisle kasten öldürme’ suçundan yürütüleceği öğrenildi.

Rize'deki cinayette yeni gelişme! Genç kadını boğazını keserek öldürmüştüREDDEDİLMEYİ KABUL EDEMEMİŞ  

Rize'nin Fındıklı ilçesinde, Gamze Pala'yı resepsiyon görevlisi olarak çalıştıştığı öğretmen evinde tabancayla sırtından vurduktan sonra, bıçakla boğazını keserek öldüren Savaş Dalançıkar, sorgusunda, aşkına karşılık bulamadığı için cinayeti işlediğini söyledi. Dalançıkar, Gamze Pala'ya aşık olduğunu ancak aşkına karşılık bulamadığını ifade ederek, defalarca girişimde bulunmasına rağmen sonuç alamadığını, reddedilmeyi kabul edemediği için de öldürdüğünü anlattı. Polis, Dalançıkar'ın sosyal medya hesapları ve cep telefonu kayıtları ile WhatsApp yazışmalarını incelemeye aldı.

ÖĞRETMENEVİ ÖNÜNE ORMAN GÜLÜ BIRAKTILAR

Yanında partililerle Fındıklı Sabancı Öğretmenevi'ne gelen Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çevratoğlu ve MHP İlçe Başkanı Doğan İnce, bina önüne orman gülü bıraktı. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çevratoğlu olayı kınadıklarını belirterek, "İlçemizde böyle üzücü bir olayın yaşanması çok acı. Kadınlara yönelik saldırı umarız son olur" dedi. 

Fındklı Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Hanedar da "Olayı duyduğumuz andan itibaren çok büyük üzüntü yaşıyoruz. Kadınlara yönelik yapılan saldırılarıların sona ermesini istiyoruz" diye konuştu. 

HALK TEPKİLİ

Gamze Pala'nın öldürülmesine ilçe halkı da tepki gösterdi.

Cinayeti duyduğunda çok üzüldüğünü anlatan Erdal Zehiroğlu, "Gamze'yi çok iyi tanırdım. Benim komşumdu. Çok iyi bir insandı. Öldüren kişiyi de buralarda görürdük. Buralarda devamlı motosikletiyle dolaşırdı. Çok yazık oldu? dedi.

Esnaf Hakan Çukur ise, "Gamze çok iyi biriydi, kimseye bir zararı yoktu. Olayı duyunca çok üzüldüm. İnsan böyle bir şeyin nasıl yapar? Aklım almıyor. Öldüren kişiyi birkaç kez gördüm. Buralardan geçerdi" diye konuştu.

Samet Öztürk ise, "Ben manavım. Gamze, alışveriş yapardı. Kimseye zararı olmayan bir insandı. Kimseyle bir tartışmasını görmedim. Çok pozitif bir insandı. Duyduğumuzda çok üzüldük. Olmayacak bir şeydi, ilçemize de böyle bir olay yakışmadı" ifadelerini kullandı.

Rize'deki cinayette yeni gelişme! Genç kadını boğazını keserek öldürmüştü

Rize'deki cinayette yeni gelişme! Genç kadını boğazını keserek öldürmüştü

Yorumlar (5)
Misafir 7 ay önce
Bu sığır hiçmi aynaya bakmamış
erçe ca 7 ay önce
Allah akıl fikir versin.
Gerek yok 7 ay önce
Bunları ibret için meydanda asmalı Şeytanın dünyadaki yardımcıları Kadın istemiyor daha neyin ısrarı bu ADAM olan bir kez sorar olumsuz cevap alınca da defolup gider Bu ve buna benzer yaratıklar böyle canilik yapıyor işte İlk değil sonda olmayacak Birisi de aynada kendine baktın mı yazmış Dünya yakışıklısı olsa ne olacak is te mi yor kadın Nasıl bir kafadasınız ya Gönül sevecek tip mi olay Allah rahmet etsin Sevenlerine de sabır ne denir ki başka
Cetinsenol 7 ay önce
Asin gitsin
KOÇ 61 7 ay önce
Ne günahı vardı o insanın zorla güzellik olur mu ? Kendisine ailesine sevenlerine bu zulmü yaşatmaya ne hakkın vardı ? Madem o kadar iddaalıy'dın delikanlıydın kendini boğazlasaydın hepimiz kurtulurduk...! Allah ailesine ve sevenlerine sabır versin Başımız Sağ olsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@