banner556

>

Rize'de yeni yasaklar geldi! park ve toplu taşımalar...

Rize'de toplu taşımaya kısıtlama, caddelere ve sokaklara park yasağı getirildi

Rize 27.03.2020, 20:51
Rize'de yeni yasaklar geldi! park ve toplu taşımalar...

Rize'de Atatürk ve Cumhuriyet Caddelerine park yasağı, köy ve ilçe toplu taşıma araçlarına ise kısıtlama getiriliyor.

Rize'nin Kendirli Beldesi ve 4 köyde karantina uygulamasının başlamasının ardından Rize merkez Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Caddesinde park yasağı getirilirken, ilçe ve köylerden yolcu taşıyan toplu taşıma araçlarına ise kısıtlama getirileceği öğrenildi.


Edinilen bilgiye göre 28 Mart Cumartesi günü saat 13.00'den itibaren Rize'deki Atatürk ve Cumhuriyet Caddelerinde istisnasız park yasağı uygulanmaya başlanacak ve ikinci bir duyuruya kadar tüm araçların parklanmalarının yasaklanacağı öğrenildi.

Ayrıca ilçelerden ve köylerden il merkezine gelen toplu taşıma araçları ile kooperatif ve her türlü toplu taşıma araç sirkülasyonunun azaltılması için Rize Belediyesi ve ilçe  Kaymakamlıklarının gerekli tedbirleri alması istendi.

Yorumlar (1)
Vatandaş Ahmet 11 ay önce
Ey yetkililer başta köylü olmak üzere kimse evinde durmuyor. Bilhassa dışardan çay mevsimi dolayısıyla gelenler inşaat ve gübre derdine düşmüş bu tarz satış yapan yapı malzemeleri ve günlere satıcılarına yöneliyorlar. Milleti evinde tutmanın tek yolu var. Ya sokağa çıkma yasağı yada her yeri kapatıp fırın ve marketler nöbet usulü belli saatlerde açacak. Sayın valimizin bilgisine arz olunur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@