banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

Salarha Tüneli için "Işık Göründü" tüneli düzenlendi.

Rize 07.08.2020, 17:35 07.08.2020, 17:41
Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Bu kadar ekonomik sorunların yaşandığı bir dönemde, koronavirüsle mücadele devam ederken Türkiye gerçekten yatırımlarını imkanlarını zorlamak suretiyle finanse ediyor ve büyümesine devam ediyor." dedi.

Yazıcı, Rize Güney Çevre Yolu ile Küçükçayır-Andon yolunu birbirine bağlayacak Salarha Tüneli için düzenlenen "Işık Göründü" töreninde, Rize'de önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

Ovit Tüneli'ni tamamladıklarını anımsatan Yazıcı, "Bugün burada iki tüplü olan Salarha Tünelinin, sağ taraftaki ışık göründü törenini yaptık. 'Işık göründü' önemli bir söylem. Bu tüneller çok yapıldığı için bunu biliyoruz." ifadesini kullandı.

Yazıcı, Salarha Tüneli'nin önemli bir proje olduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti:

"Soluk borusu diye de niteleyebiliriz. Geri kalan kısmı da 2021 yılının ilk çeyreğinde tamamlanıp hizmete girecek. Rize'de Türkiye'nin en önemli Rize-Artvin Havalimanı bitmek üzere. Dünyada sayılı bir havalimanı olacak. Ovit Tüneli'nin devamındaki yol yapımları planlamada. Çalışmalar devam ediyor. Bu kadar ekonomik sorunların yaşandığı bir dönemde, koronavirüsle mücadele devam ederken Türkiye gerçekten yatırımlarını imkanlarını zorlamak suretiyle finanse ediyor ve büyümesine devam ediyor."

Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

İyidere Lojistik Merkezi'nin de ihalesinin yapıldığını belirten Yazıcı, "İhale süreci bitince herhangi bir eksiklik yoksa yüklenici firma orada çalışmalarına başlayacak. Bütün bu yatırımlar Türkiye'nin her yerinde devam ediyor. Bu Türkiye'nin gücüdür. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı uygulamalarıyla iş görme tarzıyla imkan oluşturmak suretiyle Türkiye'nin neler başarabileceğini dosta düşmana göstermiş durumdayız." diye konuştu.

"20 dakikalık yol 5 dakikaya iniyor"

Vali Kemal Çeber ise Salarha Tüneli'nin bölgenin uzun zaman kurduğu bir hayal olduğunu vurguladı.

Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

Rize'nin, bölgenin çehresini değiştirecek ve bundan sonraki yatırımları etkileyecek bir proje olduğunu ifade eden Çeber, "Sadece bir tünel ve yol değil, aynı zamanda ilin kaderiyle aslında direkt ilgili bir proje. 20 dakikalık yol 5 dakikaya iniyor. Çok da hızlı ulaşıyoruz. Yatırımları oraya kaydırma noktasındaki ileriye dönük projelerimizi direkt etkileyecek." dedi.

Tünelin çıkış noktası olan Dalyan mevkisinde gerçekleştirilen törene, AK Parti Rize milletvekilleri Osman Aşkın Bak ve Muhammed Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve AK Parti İl Başkanı İshak Alim de katıldı.

Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü

Rize'de Salarha Tüneli'nde ışık göründü


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
yakun 2 ay önce
Gerçekten alayı sahtekar. Bu tünel inşaatı başlayalı 10 yılı geçti, yoksa bu ülkede virüs yayılması 10 yıl önce başladı da bizim mi haberimiz olmadı? Sayın YAZICI' nın Çayeli'nde; aile büyüklerinin ismini verdikleri ve açılışını yaptıkları kız öğrenci yurdunu daha sonra kendileri terör örgütünün yurdu diye kapatmadılar mı? Utanmazlık aldı başını gidiyor.
KALYONCU 2 ay önce
Her iktidar olan Hükümetin görevi vatandaşı için yol köprü tünel Havalimanı yapmak bunu seçim malzemesi olarak kullanmak acizliktir ahlaksızlıktır. Bu Hükümetin açtığı restore ettirdiği Kilise sayısı 60 sayılarına rakamlarına ulaştı iki Kur'an Kursu yıktırdı ve bir tane bile Kur'an Kursu açmadı Allah münafıkları ıslah etsin ıslahları mümkün değilse Kahhar ismiyle kahretsin
Hehe 2 ay önce
Ne gerek var şimdi bunlara heykel diksenize yolmus hastaneymis
Kulakkaya 2 ay önce
Anap döneminde projelendirilen Trabzon Güney Çevre Yolunda bir ışık varmıdır?
Mustafa Tüysüz 2 ay önce
Sayın Bakana sormak isterim. RİZE milletvekili ve bakan 13 temmuzda Çayeli Köprübaşı merkezli aşırı yağmur ve oluşan heyalan sonrası iki can layıbı olmuştur. Köprübaşı köyüne gittimi.Afat ne zaman Dere islah çalışması, açık kanal ve duvarlar ne zaman yapılacak. Artık Köprübaşı köyü de hizmet bekliyor.
Hüseyin Kazdal 2 ay önce
Muradiye beldesi suvarma mahallesi adina teşekkür ediyorum çok güzel bir hizmet olmuştur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@