Rize'de Koronavirüs tedbirleri artırıldı! Artık o da yasak!

 Rize'de ilçelere ulaşım durduruldu.

Rize 06.04.2020, 21:37
Rize'de Koronavirüs tedbirleri artırıldı! Artık o da yasak!

Rize İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, aldığı kararla ilçelere olan toplu ulaşımı 15 gün süreyle durdurdu. Rize, Zonguldak'ın ardından ilçelere toplu ulaşımın yasaklandığı ikinci il oldu.

Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında toplanan Rize İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, korona virüsle mücadele kapsamında yeni tedbirler aldı. Rize il merkezinden ilçelere, ilçelerden il merkezine, ilçelerden ilçelere, il merkezinden köylere ve köylerden il merkezine olan her türlü toplu ulaşım 15 gün süreyle durduruldu. Kararda ayrıca Rize ile Artvin il merkezi ve ilçeleri arasında yapılan toplu ulaşım faaliyetlerinin de ikinci bir emre kadar durdurulduğu açıklandı.


20 yaşından küçükler özel durumlarda cerrahi maske ile çıkabilecek
Kararda 01.01.2000 tarihinden sonra doğanların sokağa çıkmasının yasaklandığı fakat bu tarihten sonra doğmuş olsalar bile gebe ve lohusalar ile zorunlu aşı, işitme-görme testleri, topuk kanı taramaları, kalça ultrasonografisi gibi izlem takvimindeki bebek ve çocukların bu yasaktan muaf oldukları, bebek ve çocukların ebeveynleriyle beraber cerrahi maske takmak koşuluyla sağlık kuruluşlarına müracaat edebilecekleri açıklandı.

Yorumlar (3)
derbeder 10 ay önce
trabzon neyi bekliyor acaba
cefakar 10 ay önce
Akçaabat millet bankaların önünde
Rizeli 10 ay önce
Sağlık çalışanları nasıl ilçeden rizeye gidecek. Bunu düşünmüyor kimse. İlla yurtta kal. Deniyor. Yoksa şoförler corona dan değil para kançxanamamamktan korktukları için baskı yapmışlardır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@