Rize'de kesilen çınar için açıklama geldi

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap: "Tarım ve Orman Müdürlüğünden bilirkişilerden, çınarın çürüdüğünü, tehlike arz ettiğine ilişkin rapor aldık. O rapor doğrultusunda ağaç kesilmiştir"

Rize'de kesilen çınar için açıklama geldi
banner432

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize'de 200 yıllık çınar ağacının kesildiği iddialarına ilişkin, "Tarım ve Orman Müdürlüğünden bilirkişilerden, çınarın çürüdüğünü, tehlike arz ettiğine ilişkin rapor aldık. O rapor doğrultusunda ağaç kesilmiştir." dedi.

Başkan Kasap, yaptığı açıklamada, Çarşı Mahallesi'ndeki çınar ağacının tehlike arz etmesi üzerine bölge esnafının kesilmesi için kendilerine bilgi verdiğini söyledi.

Çınar ağacının içinin boşaldığını ifade eden Kasap, şunları kaydetti:

"Ağaç zaten eğilmişti. Bölgedeki vatandaşların talebi üzerine inceleme yapıldı. Tarım ve Orman Müdürlüğünden bilirkişilerden, çınarın çürüdüğünü, tehlike arz ettiğine ilişkin rapor aldık. O rapor doğrultusunda ağaç kesilmiştir. Fakat görülüyor ki bazı kişiler yanlış ve hiç sormadan paylaşımlar yapmaktadır. Ağacın koruma altına alınacak bir durumu yoktu."

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 21:26

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ormancı
Ormancı - 1 yıl Önce

Tarım ve Orman İl müdürlüğünde bu konuda uzman oluyor mu acaba!!! Niye bir orman fakültesinden bilirkişi raporu istemedi... Veya ağaç kovukları doldurularak restore edilmedi...

banner472