banner518

Rize'de heyelan - Yol ulaşıma kapatıldı

Rize'de meydana gelen heyelan sonrası yol ulaşım kapatıldı.

Rize 06.08.2019, 09:26 06.08.2019, 09:32

Rize'de iki gündür aralıklarla etkili olan şiddetli yağışın ardından meydana gelen toprak kayması nedeniyle Rize-Salarha yolunun bir bölümü ulaşıma kapatıldı.

Merkeze bağlı Dağsu Mahallesi Çağlayan mevkisinde, şiddetli yağış sonucu yamaçtan kopan toprak, taş ve ağaçları da sürükleyerek Çağlayan Deresi'nin önünü kapattı.

Heyelan nedeniyle tıkanan derede, yaklaşık 30 metre derinliğinde büyük bir gölet oluştu.

Rize'de heyelan - Yol ulaşıma kapatıldı

Bunun üzerine yetkililer, taşkın riskine karşı Rize-Salarha yolunun bir kısmını trafiğe kapattı. Söz konusu güzergahta ulaşım eski yoldan kontrollü sağlanırken jandarma ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı.

Bölgede bulunan bir çay fabrikası ile kereste atölyesinde, çalışmalara ara verildi.

Sabah saatlerinde bölgede inceleme yapan Karayolları ekipleri, yağmurun aralıklarla devam etmesi nedeniyle yolda temizleme çalışması başlatmadı.

Rize'de heyelan - Yol ulaşıma kapatıldı

Öte yandan, Salarha yolu Dörtyol mevkisinde, 4 Ağustos Pazar akşamı, şiddetli yağış sonucu yolun ulaşıma kapanması üzerine otomobilden inerken sele kapılan ve dereye sürüklenen 59 yaşındaki Hüseyin Çap'ı aramak üzere bölgeye gelen ekipler, taşkın riski sebebiyle çalışmalara henüz başlayamadı.

AFAD, JAK, UMKE, Rize İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı su altı ekipleri, Rize İl Özel İdaresi ve Rize Belediyesinden 50 kişilik ekip, bölgede bekleyişini sürdürüyor.

Rize'de heyelan - Yol ulaşıma kapatıldı

Rize'de heyelan - Yol ulaşıma kapatıldı


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
Rizeli 11 ay önce
Hiçbirzaman tam teşekkürlü istinalı duvarlar olmadıkça önlemler alınmadıkça bu yolları rizeli olarak böyle görmeye alışmalıyız yetkililer sadece sel olunca konuşuyor ama kimse demiyor felaket gelmeden önlemler alınsın dereler duvar yapıp güzel şekilde akmasını sağlayalım diyen yok herkeste bir
koltuk bir mal sevdası

Gelişmelerden Haberdar Olun

@