Rize'de 300 kişilik işçi kontenjanı için 35 bin kişi yarıştı

 ÇAYKUR'da 300 mevsimlik işçi kadrosu için 35 bin 412 kişi yarıştı.

Rize 12.04.2021, 13:54
Rize'de 300 kişilik işçi kontenjanı için 35 bin kişi yarıştı

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) bünyesindeki 6 çay fabrikasında mevsimlik olarak çalışacak 300 işçi arasında girmek için 35 bin 412 başvuru yaptı. Başvurular sonrası bugün kapalı spor salonunda kura çekilerek mevsimlik 300 işçi 4 kura ile belirlendi.

ÇAYKUR 2021 yılından itibaren çalışmak üzere mevsimlik işçi alacağını duyurdu. Fabrikalara alınacak işçiler ise İŞKUR üzerinden yapılan başvurular neticesinde noter kurası ile canlı yayında belirlendi. Çalışmak isteyen talihliler, çalışmak istedikleri fabrikaları seçerek kuraya girmeye hak kazanırken, başta Rize olmak üzere Trabzon, Giresun ve Artvin’de toplamda 46 çay fabrikası için 35 bin 412 kişi başvuruda bulundu. Pandemi koşulları gereği kuranın çekildiği Rize Yeni Şehir Kapalı Spor Salonu'na adaylar alınmadı.

ÇAYKUR Personel Daire Başkanı Kamil İpek çalışacakların 18 ile 50 yaş arasında ve ilköğretim mezunu olmak zorunda olduğunun altını çizerek “2021 yılında istihdam edilmek üzere 300 geçici işçi alımını bugün noter kurası ile gerçekleştirdik. Teşekkülümüze bağlı Trabzon, Artvin, Giresun ve Rize illerinde toplam 46 yaş çay fabrikasında, bazı fabrikalarda 5 bazı fabrikalarda ise 10 kişi olmak üzere geçici işçi alacağız. Yedek isim listesi tespiti yapacağız. 18 yaş ile 50 yaş arası, beden işçisi olması noktasında kural belirlendi. Öğretim şartı olarak ise ilköğretim olarak belirlendi. İlköğretimin üzerindeki tüm öğrenimler ayrım yapılmaksızın dikkate alındı” dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
Ali 6 ay önce
İş beyenmiyiroz yalanı çöktü. İş olmadığı tescillenmiş.
Bilenbiri 6 ay önce
Yeğenim lise mezunu asgari ücreti beğenmiyo...!
Bende otur evde koca bekle dedim.....!
Davut 6 ay önce
Bu eser kimin acaba? Dıç güçler olsa gerek
Bilenbiri 6 ay önce
İş beğenmeyenler olabilirmi...!
Arsinli 6 ay önce
Bu tür yalan yanlış haber yapmayın kardeşim. Ülke uçuyor. İnsanlar iş beğenmeyor. Her ile üniversite yaptık. Mezun olan herke işe giriyor. Avrupa bizi kıskanıyor. Eyyy kılıçtaroğlu ülke battı bitti diyorsun. An sokağa in bolluk bereketi gör..
Osman Berk 6 ay önce
aaa halbuki refah içindeyiz. Niye bu kadar başvuru olmuşki....!!!!
zagene 6 ay önce
Demekki neymiş; marifet üniversite açmak değilmiş.
Yomrali 6 ay önce
Almanya bizi kıskaniiirrr (saman ithalatına devam çok ihtiyaç var çok)
Rıdvan 6 ay önce
Hükümet ve devlet işçi ve işkur typ alımları bu usulle yapsın. Üniversite mezunuyum nasip diyorum başvurdum olmadı. Senin vuran adamsa sıkıntı yok. Yeterki şerefsiz olmasınlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@