banner491

Ovit Dağı geçidi ulaşıma kapatıldı

Rize'de kar yağışı nedeniyle Ovit Dağı geçidi ulaşıma kapatıldı. Ayder Yaylası'nda kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı.

Ovit Dağı geçidi ulaşıma kapatıldı

Rize'nin İkizdere ilçesinde, kar yağışının etkisini artırması nedeniyle Rize-Erzurum karayolundaki Ovit Dağı geçidi tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı.

Yüksek kesimlerde kar yağışının etkili olmasıyla  2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı mevkisinde kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı. Ovit Dağı geçidi, kar ve tipinin etkisini artırması dolayısıyla tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı.

Rize-Erzurum karayolunu kullanan sürücüler, Erzurum'a ulaşımı Ovit Tüneli'ni kullanarak sağlıyor. Tünelin bulunduğu bölgede ise kar kalınlığı 35 santimetre olarak ölçüldü.

Yetkililer tünel mevkisinde ekiplerin sürekli kar temizleme çalışması yaptığını belirtti.

Köy yolları ulaşıma kapandı

İkizdere ilçesinde kar yağışı nedeniyle 18 köy yolu ulaşıma kapandı.

İl Özel İdaresi ekipleri yol açma çalışmalarını sürdürüyor. İkizdere ve Çamlıhemşin ilçesindeki 11 köyde kışın yaşam olmadığı için yol açma çalışması gerçekleştirilmiyor.

Öte yandan Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'nda da kar yağışı etkili oldu. Kar yağışı turizmcileri memnun ederken, kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığını kaydedildi.

Karayolları ekipleri ise iş makineleri yardımıyla yolu araç trafiğine açık tutmak için çalışmalarını sürdürüyor. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan
Ercan - 2 hafta Önce

2 milyar TL (Belki de kat kat fazladır ya !) harcandı ve 2 bin metre yükseklikte 28 km lik tünel yapıldı. Kar yağdığında onca mücadeyele devam, üstelik daha doğru dürüst kar da yağmadı. Bu kadar yükseğe yapıp o kadar bu masrafa değer miydi ? Hayır ama gel de anlat.

SIRADAKİ HABER

banner441