Neslican Tay'a son veda

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Neslican Tay, Rize’de son yolculuğuna uğurlandı

Kansere karşı verdiği mücadelesiyle tanınan Neslican Tay, memleketi Rize'de son yolculuğuna uğurlandı. Tay, vasiyeti gereği kesilen bacağının gömüldüğü yerde toprağa verildi.

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören ve Twitter'da binlerce kullanıcının yardım kampanyası başlattığı Tay, dördüncü kez yakalandığı kansere yenik düştü. Cuma akşamı hayata gözlerini yuman 21 yaşındaki Neslican Tay'ın cenazesi Rize'de toprağa verilmek üzere getirilmişti.

AİLE KABRİSTANINA DEFNEDİLDİ
Üç kere yendiği kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan 21 yaşındaki Neslican Tay, Rize'de son yolculuğuna uğurlandı. Genç kızın cenazesi, merkez Sahil Camii'nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazıyla yine merkeze bağlı Pehlivan Mahallesi'nde kesilen bacağının gömüldüğü yerde toprağa verildi.

CENAZE TÖRENİNE BİNLER KATILDI
Törene, Tay'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve çok sayıda seveni katıldı.

"BENİM İÇİN SOL BACAĞINIZI SEVİN" DEMİŞTİ
Genç yaşta hayata veda eden Tay, "Hayatınızı sevin. Kendinizi sevin. Bedeninizi sevin. Ruhunuz başka bir bedende bulunmayacak. Saçlarınızı, boyunuzu, kilonuzu sevin. Benim için sol bacağınızı da sevin." ifadelerini kullanmıştı.

Neslican Tay'ın dayısı Ömer Yazıcı yaptığı açıklamada, "Bu süreçte bizi bırakmayan yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar. Neslican'ı dün gece kaybettik. Ama Neslican'ın bedenini kaybettik. Neslican'ın ruhu ve başlattığı savaş, başlattığı mücadeleyi miras olarak vasiyet olarak kabul ettik. Devam ediyoruz, devam ettireceğiz" dedi.

KESİLEN BACAĞININ GÖMÜLDÜĞÜ YERDE TOPRAĞA VERİLDİ
Tay'ın cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Pehlivan Mahallesi'ndeki aile kabristanında,vasiyeti gereği daha önce kanser nedeniyle kesilen bacağının gömüldüğü yerde toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 14:43
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Canımm..
Canımm.. - 7 ay Önce

Acıların son buldu,mücadelen çok güzeldi,Allahın rahmetiyle ol inşAllah..

Ahmet TS
Ahmet TS - 7 ay Önce

TERTEMİZ YÜZÜN, PIRIL PIRIL GÖZLERİNLE..
KIPIR KIPIR KALBİNLE,
RAHMETLİ YOLCULUĞUN MÜBAREK OLSUN..
ALLAH GANİ GANİ RAHMET EYLESİN
GÜZEL KIZ,
CESUR KIZ,

SIRADAKİ HABER