banner518

Irmakta telef olan ineğine sarılıp gözyaşı döktü

Irmağa düşerek boğulan ineğin sahibi gözyaşlarına boğuldu.

Rize 13.06.2019, 16:39 13.06.2019, 17:56
Irmakta telef olan ineğine sarılıp gözyaşı döktü

Rize'nin İkizdere ilçesinde, su içtiği sırada ırmağa düşen inek, boğuldu. Çiftçi Kenan Aydın, telef olan hayvanına sarılarak gözyaşı döktü.

İlçeye bağlı Yağcılar köyünde çiftçilik yapan Kenan Aydın, büyükbaşlarını hayvanlarını otlatmak için Ovit Yaylası'ndaki mera alana götürdü. Aydın, sürüden kaybolduğunu fark ettiği ineğini bulmak için çevreyi aramaya başladı. Ancak sonuç alamadı. Havanın kararmasıyla aramasını sonlandırıp köye dönen Aydın, yeniden geldiği bölgede köylülerin de eşliğinde arama çalışmasına devam etti. Yapılan aramada, kayıp inek, yayladan geçen ırmak içinde bulundu. Dengesini kaybederek su içtiği ırmakta boğulduğu tespit edilen ineğini gören, Kenan Aydın, üzüntü yaşadı. Aydın, telef olan hayvanına sarılarak gözyaşı döktü. Köy sakinlerince cep telefonu kamerasıyla fotoğraflanan Aydın'ın bu anlarını ise sosyal medyada paylaştı. Fotoğraf,  sosyal medya kullanıcılarını da hüzne boğdu.

'İNEKLERİM BENİM HERŞEYİM'

Yörede geçimini çiftçilik ve hayvancılık yaparak kazandığını anlatan Kenan Aydın, ineğinin telef olmasına çok üzüldüğünü olduğunu söyledi. Aydın, "İneklerim benim her şeyim. Onların sütünü yağını satarak ailemi geçindiriyorum, başka gelirimiz yok. Çevremizde hayvancılık yapan az sayıda insan kaldı. Kimi zaman bir yabani tarafından telef oluyor hayvanlarımız ya da olaylar oluyor. Bunlar başımıza geldiğinde endişe ediyoruz. Yetkililerin, hayvancılığı yaşatmaya çalışan çiftçilere benzer olaylarda destek olmalarını bekliyoruz" dedi.

Irmakta telef olan ineğine sarılıp gözyaşı döktü


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
yakun 13 ay önce
O suda değil ki inek kedi bile boğulmaz. Ölen ineğin parasını çıkartma çabasından başka bir şey değildir.
HASAN 13 ay önce
ALLAH RAHMET ETSİN.MEKANI CENNET OLSUN
A.Y 13 ay önce
yaylalardaki sularda kertenkeleye benzer bir hayvan yaşıyor bu hayvan bazen su içen ineklerin burunlarına kaçıp ölüme sebep verebiliyor
Ahmet 13 ay önce
Allah rahmet eylesin Ne yapalım
nuray uzun 13 ay önce
inek öldüyse suç çobanda

Gelişmelerden Haberdar Olun

@