7m

Çapkınoğlu

Dünyanın en büyük çay bardağını yapmanın gururunu yaşıyorlar

Rize’de yapımı hızlı bir şekilde devam eden vizyon projesi ‘Çay Çarşısı’nda çalışanlar, Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek olan dünyanın en büyük çay bardağı inşaatında emekleri olduğu için mutlu olduklarını söylüyor.

Rize 23.06.2021, 12:16
Dünyanın en büyük çay bardağını yapmanın gururunu yaşıyorlar

Rize'de yapılan çay bardağı şeklindeki Çay çarşısı ahşabından, duvarına, mantolamasından elektrik tesisatlarına kadar bir çok usta ve işçinin çalıştığı proje tamamlandığında içerisinde çayın serüvenini anlatan müze ve 13D sinema salonuyla hizmet verecek. Çay Çarşısı aynı zamanda 29 metrelik devasa çay bardağı ile hem Rize’nin sembolü olacak hem de dünyanın en büyük çay bardağı olması nedeniyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek. Ayrıca Çay çarşısının bünyesinde çay bardağının etrafında ise yöresel ürünlerin satışının olabileceği dükkanlar yer alacak.

Dünyanın en büyük çay bardağını yapmanın gururunu yaşıyorlar

Projenin gelecek nesiller için bir imza örneği olacağını ve bu nedenle projede yer almaktan gurur uyduklarını dile getiren Onur Eker isimli inşaat çalışanı “Guinness rekorlar kitabına girmiş bir projede çalışmak bize de nasip oldu. Güzel bir duygu ve gurur verici. O yüzden elimizden gelenin en iyisini yapıp gelecek nesillere imzamızı bırakmak istiyoruz” derken, mobilya ustası Muhammet Metin ise “Dünyanın en büyük çay bardağı projesinde çalışmak gurur verici. Gelecekte çocuklarımıza inşaatını biz yaptık diyebilecek olduğumuz için mutluyuz. Gelecek nesillere imzamızı bırakıyoruz. Gururlanabileceğimiz bir proje. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bizde buradan ekmeğimizi yiyoruz” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en büyük çay bardağını yapmanın gururunu yaşıyorlar

Bir başka yapı ustası Recep Usta ise projenin Rize için geç kalınmış bir proje olduğunu dile getirerek “Rize için gerekli olan projeydi. Çay Rize’nin sembolüdür. Rize’ye özgü olduğundan güzel düşünülmüş bir çalışma. Yöresel olarak da çayın tanıtılması tarafından da katkıları olacaktır. Olması gerekiyordu hatta geç kalınmıştı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ahşap çalışmalarını biz yürütüyoruz. Biz de bir iz bırakacak olduğumuz için mutluyuz. Rize’ye hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Dünyanın en büyük çay bardağını yapmanın gururunu yaşıyorlar

Dünyanın en büyük çay bardağını yapmanın gururunu yaşıyorlar


Yorumlar (11)
mahsus 1 yıl önce
gurura bak ))
Allah başka dert vermesin
ali osman yılmaz 1 yıl önce
çok komik :)
Muhammet Topal 1 yıl önce
Böyle projeler ;
Sanayii ve Fabrikalaşma sonrası yapılır.
İstihtam sonrası yapılır.
2000 - 3000 işcinin çalıştığı fabrika önüne yapılır.
Nedense biz hep , en sonradan başlıyoruz.
Ülkem sana büyük Sanayii hamlesi lazım
Ülkem sana , betonlaşmaya karşı Yeşil lazım.
Ülkem ; bize sen lazım
Kemal 1 yıl önce
Bizim yüzümüzden Guinnes kapatacak firmayı. Herşeyin en büyüğünü yap, başvur. Anlamsız
cemil 1 yıl önce
Vizyonsuzluk projesi olsa daha doğru olabilirdi .Böyle çirkin yapılar kimin aklına geliyor acaba?İçine de abidik kubidik şeyler koyarlar tamamlarlar
Lazz 1 yıl önce
Kac kişi iş başvurusu yapacak.Bende yaziliyim.
tugrul 1 yıl önce
ne büyük gurur çaykur zarar ediyor ama en büyük çay bardağı bizde :D artık ne olacaksa
felancı 1 yıl önce
CHP'yi heykelci diye eleştirenler bomboş saçma sapan şeyler yapmakta sınır tanımıyor. Bi de gurur kaynağı olacakmışş pehh bari bişeye benzese. Ülkede son 2 3 yıldır yapılan berbat sanat eserleri heykeller ortadayken ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@