Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rize-Artvin Havalimanı 1,5 yıl içerisinde hizmete alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı'nın 1,5 yıl içerisinde hizmete alınacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rize-Artvin Havalimanı 1,5 yıl içerisinde hizmete alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Rize'nin Güneysu ilçesinde toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

Geçtiğimiz 17 yılda Rize'de 18 katrilyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Eğitimde 20 bine ulaşan öğrencimizle bölgemizin parlayan yıldızı olan üniversitemizi kurduk. Yurt kapasitelerimizi arttırdık. Yeni yurtları da şehrimize kazandırıyoruz. Sağlıkta 28 tesisi sizlerin hizmetine sunduk.

"RİZE-ARTVİN HAVALİMANININ YAPIMI 1.5 YIL SONRA HİZMETE SUNULACAK"

Rize'ye 800 yataklı şehir hastanesi yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Bölünmüş yol uzunluğunu 20 kilometreden 160 kilometreye çıkarttık. Ovit Tünelini inşa edip hizmetinize sunduk. Denizi doldurarak inşa ettiğimiz Rize-Artvin Havalimanının yapımı sürüyor. 1.5 yıl içinde bitirip hizmetinize sunacağız.

"TÜRKİYE, DOĞU AKDENİZ'DE MENFAATLERİMİZİ MÜDAFAA ETMENİN MÜCADELESİNİ VERİYOR"

Türkiye Doğu Akdeniz'de hem kendi menfaatlerini korumanın hem de KKTC'deki kardeşlerimizin haklarını müdafa etmenin mücadelesini veriyor. Türkiye'de bundan daha milli bir mesele olabilir mi? Ama maalesef biz ülkemizde bunu sağlayamıyoruz. Çünkü bizde CHP diye bir parti var. Onun başındaki zat hep başka yoldan gidiyor. Bu ekip terör örgütleriyle mücadelemizden Doğu Akdeniz'deki haklarımızın korunmasına her konuda karşımızdakilerin yanında saf tutuyorlar. Sondaj gemilerimizin maliyeti üzerinden mecliste gündemimize getirmişlerdi. Kendi ülkelerine iftira atmaktan çekinmemişlerdi. Türkiye'yi 2 gelişmiş sondaj gemisi ve 2 modern sismik araştırma gemisi sahibi yaptık. Doğu Akdeniz'de araştırma ve sondaj faaliyetlerine başlayınca karşımıza bölgede hesabı olan güçler çıktı. AB de Rumların yanında yer alarak bu husumet çemberinde yerini aldı. Kuru gürültüye papuç bırakmadık, mücadeleyi bir an bile gevşetmedik. Öyle ki gemilerin bordo bordoya geldiği anlar yaşandı. Buna rağmen asla geri adım atmadık, kendi planımızı uygulamaya devam ettik. Bölgedeki çalışmalarımız sürüyor. Biz bu işi sonuna kadar getirmekte kararlıyız. Doğu Akdeniz'de petrol veya doğal gaz bulduğumuzda bugün ülkemize karşı konuşanların hepsi kapımızda sıraya girecek. Çünkü enerji demek güç demektir.

'BEN BAŞBAKANLIĞIMDA DA CUMHURBAŞKANLIĞIMDA DA BÖYLE TATİL YAPMADIM'

CHP'li belediye başkanlarının neredeyse tamamı gerçek yüzlerini gösterdiler. Dertlerinin kendi kişisel ve ideolojik iktidarlarını inşa etmek olduğu attıkları her adımda ortaya çıktı. İstanbul'u sel bastı, beyefendi tatilde. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım. Kimi belediyeyi terör örgütüne peşkeş çekti, kimi şimdiden teslim bayrağını çekerek hiçbir iş yapmayacağını ilan etti. Biz böyle bir siyaset anlayışını kabul etmiyoruz.

'TERÖRE KİM PRİM VERİRSE KARŞISINDA BİZİ BULUR'

Terör örgütleriyle aralarına mesafe koymayan belediye başkanları var. Biz bu milletin tek bir kuruşunun terör örgütlerine peşkeş çekilmesine asla izin vermeyiz. Teröre kim prim verirse karşısında bizi bulacaktır. Belediyeleri hizmet dışında kullanan herkes aynı akıbete uğramaya mahkumdur. Şayet milletinizle gönül bağınız yoksa yönetmeniz için size emanet edilen güç sizi zehirler. Şikayet zayıfların işidir, acizlerin işidir. Biz milletimizi bu beceriksizlerin eline bırakacak değiliz. Bunlar hiçbir zaman yapmak için gelmemiştir, hep yıkmanın peşinde koşmuştur. Elbette hatalarımız olabilir, ama eksiğimiz olmaz.

"BAY KEMAL SANA TÜRK BAYRAĞINI ÖĞRETECEĞİZ"

Türkiye Doğu Akdeniz'de bir mücadele veriyor. Bundan daha milli bir mesele olabilir mi? Yunan gazetelerine manşet olmak için kendi ülkelerine iftira atmaktan çekinmediler. CHP'nin başındaki zat çıktı Doğu Akdeniz'de herkes var sadece Türkiye yok dedi. Ya bu zat kendinde değil ya. Bir insanın bunu söylemesi için ya uzayda yaşıyor olması ya da kendi ülkesinden nefret etmesi lazım. Gemilerimiz üzerindeki devasa Türk bayraklarını da mı görmedin? Ama bay Kemal sana Türk bayrağını da öğreteceğiz, bunu da öğreneceksin. Terör örgütü temsilcileri ile düşüp kalkmaktan sadece gönülleri değil gözleri de kör olmuş. Ankara'dan İstanbul'a bunlarla kol kola yürümek seni kurtarmaz. İdeolojik olarak CHP'ye oy veren ilçe ve illeri bir kenara bırakıyorum çünkü bunlar artık umutsuz vakadır.

"BELEDİYELERİ HİZMET DIŞINDA KULLANAN HERKES AYNI AKIBETE UĞRAYACAKTIR"

Kimse kusura bakmasın, biz bu ülkenin tek bir kuruşunun terör örgütlerine peşkeş çekilmesine seyirci kalamayız. Milleti değil de teröristleri kucaklayan belediye başkanlarından söz ediyorum. Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir başkanlarının görevden alınarak yerlerine valilerimizin atanması milletimize sorumluluğumuzun gereğidir. Belediyeleri hizmet dışında kullanan herkes aynı akıbete uğrayacaktır. Atılan adıma ciddiye alınacak bir tepki de gelmemiştir."

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 19:34

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Of a da yomraya da yap.Yatır parayı betona müteahhitlerine.Sonra para dilen ondan bundan olmadı ülke topraklarını yer altı zenginliklerimizi sat.Bu çomarlar ihanete uyandığında ülke batmış olacak.Avrupada bile o kadar yakın mesafede havaalanı yok.Yazık ülkeme eriyip gidiyor günden güne.

aspetli53
aspetli53 @Vatandaş - 6 ay Önce

rize havalimanı sayesinde sizlerle asla muhattap olmayacağız şükürler olsun.

aspetli53
aspetli53 @Vatandaş - 6 ay Önce

sizin yüzünüzden rizeye havalimanı yapılıyor rize ve fenerbahçe düşmanlığı yapmasaydınız.

Serkan öztürk
Serkan öztürk - 6 ay Önce

Bütün akparti bir İmamoğlu etmez

Ali Papa
Ali Papa - 6 ay Önce

İmamoğlu kendi parasıyla tatil yapıyor. Milyonlarca insan yapamıyor. Kamu imkanıyla, kamu tesislerinde de böyle tatil değil parasının çoğunluğu bazen tamamı kamuca karşılanan tatil yapılıyor. Heriki tarafta benim tatilim böyle değil diyebilir.Birçok başarılı işadamı, günümüz teknolojisi sayesinde binlerce km. mesafeden işlerini yapıyor hemde pek güzel yapıyor. Devlet adamları başkent dışında veya ülke dışında iken işler duruyormu? Bir tuşla, telekonferansla v. b. ekibiyle görüşüp iş görüp, uçaklada üç beş saat içinde odasında veya sahada olabiliyorlar. Özellikle tasarruf anlamında, İstanbul, Ankara başta birçok belediye safraları atıp başarılı bir şekilde yolalıyor.20 yıldır doğrudürüst yapılmayan altyapıyı düzeltmek ise birkaç aylık değil, 4-5 yıllık işler. Birdahaki seçime kadar başarılı olamazlarsa, halk onlarıda silkeler.

Ercan
Ercan @Ali Papa - 6 ay Önce

Sn İmamoğlunun avukatı. Istanbulun altyapısı 100 yıldır yapılmıyor. Özellikle son 40-50 yıl çok daha ihmalle. Sadece 20 yıllık sorun değil bu.

Rize deki havalimanı daha büyük
Rize deki havalimanı daha büyük - 6 ay Önce

Rize deki havalimanı daha büyük büyük gövdeli uçaklar inemiyor bölgeye büyük bir havalimanı gerekir birde millî parkların yüzde 55 i Rize de turizm açısından bakarsak bölgenin en önemli milli parkları Rize de geç kalmış bir proje dir

Gümüşhane 29
Gümüşhane 29 - 6 ay Önce

akparti camuru her tarafı üst beton yapacağına biraz da alt yapıya yatırım yapsaydı

aspetli53
aspetli53 @Gümüşhane 29 - 6 ay Önce

sizin stadınızda betondan yapıldı neden sesin çıkmadı.

Ali haydar
Ali haydar - 6 ay Önce

Konuşmalar siyasi degil mahalle dedikodusu maşAllah, bir yüzüm var diye yola cikanlar sadece kendisinin saraylarda yaşamasi yetmiyormuş gibi etfaida iha oldu....Cevre iller büyürken Trabzon oldugu yerde sayiyor bir kiyaslayin son 15 yildaki ordu ilimizin büyümesiyle trabzonu

Yusuf zozik
Yusuf zozik - 6 ay Önce

akparti belediyeleri 18 yıldır yapmadığı yolsuzluk kalmadı ve siz Sayın Erdoğan buna hep göz yumdunuz

Horyanlı kazim
Horyanlı kazim - 6 ay Önce

Bu hava alnı boşuna yapılmadı bir amacı var fenerbahce ist, dan direk oraya ucusun diye başka zarar dan başka bir karı olmaz ben AKP, In yaptığı güzel işleri yaptığını inkar etmem yanliz bu hava alanı boşuna çevreye büyük zarar devlete büyük zarar,

aspetli53
aspetli53 @Horyanlı kazim - 6 ay Önce

en büyük zarar senin gibi rize düşmanı boş insanlardır.


SIRADAKİ HABER

banner441