banner526

banner535

Bu köprü Rize'de: Gerisini siz tahmin edin

Rize'de yapılan ilginç yapılara bir yenisi daha eklendi.

Rize 21.04.2017, 13:52 21.04.2017, 14:04
Bu köprü Rize'de: Gerisini siz tahmin edin

Rize'de, Değirmen deresi üzerine yaklaşık bir yıl önce kurulan yaya köprüsünün bir tarafının yola bağlantısı tamamlanmayınca, köprü zeminden yaklaşık 2 metre yüksekte bırakıldı. 


Reşadiye Mahallesi'nde Değirmen deresi üzerinde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından başlatılan ıslah çalışması bir yıl önce tamamlandı. Kanala alınan dere üzerine yayalar için 10 metre uzunluğunda ahşap köprü inşa edildi. Ancak girişi yola bağlanan köprünün çıkışı tamamlanmadı. Köprü zeminden yaklaşık 2 metre yükseklikte bırakıldı ve yol bağlantısı yapılmadı. Köprüden geçenler ya aşağı inmeyi göze alıyor, alamayanlar ise geri dönüyor. Yayalar, köprü yerine ancak uzun bir yolu aşarak karşıya ulaşabiliyor.

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı, köprünün özellikle çocukların okula ulaşmaları için yapıldığını ancak çıkışı olmadığı için kullanılamadığını belirterek, "Bu bir ihmal ve vurdumduymazlık örneğidir. Devletin imkanlarını bu derelerin üzerini aşmak için kullanıyorsak  gelen ödenekleri sağlıklı olarak değerlendirmek ve gereğini yaparak halkın kullanımına açmak lazım" dedi. 

Köprünün yüksekte bırakılan çıkışının bir an önce tamamlanması istendi.

Rize'de çıkışı olmayan köprü!

Rize'de çıkışı olmayan köprü!

Rize'de çıkışı olmayan köprü!

Rize'de çıkışı olmayan köprü!

Rize'de çıkışı olmayan köprü!

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Serkan 3 yıl önce
Bu Köprüyü yapanda onaylayıp teslim alanda hırsızdır.Decketin ödeneklerini cebine indiren Yüzsüz hırsızlar sizi!!
Koprulu paşa 3 yıl önce
Ha ha ha

Gelişmelerden Haberdar Olun

@