banner441

banner518

banner513

Beyaz çayın kilogram fiyatı belli oldu

ÇAYKUR, beyaz çayın kilosunu 575 liradan alacak.

Rize 18.05.2020, 18:30
Beyaz çayın kilogram fiyatı belli oldu

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, beyaz çayın kilogramını 575 liradan satın alacaklarını bildirdi.

Alim, yaptığı açıklamada, yarın birinci sürgün yaş çay alım sezonunun açılmasıyla beyaz çay alımı da gerçekleştireceklerini belirtti.

Yağışlı havalarda beyaz çay alımı yapmayacaklarını ifade eden Alim, "Geçen yıl 287 kilogram beyaz çay aldık. Bu yıl da alımlarımıza devam edeceğiz." dedi.

Alim, beyaz çayın üretiminin büyük dikkat ve çaba gerektirdiğine dikkati çekerek, "Beyaz çayın kilogramını 575 liradan satın alacağız. Beyaz çay satışlarında maliyetleri yükseltmemek ve üreticilerin çay tomurcuğundan elde ettikleri gelirin devamını sağlamak amacıyla bu yıl çay tomurcuğu alım fiyatını yükseltmedik." diye konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
yorumcu 1 hafta önce
Yaziklar olsun diyorum.CAYKUR marka beyaz cayin 20 gramlik paketlerini tuketici ortalama 100 liradan bulabiliyor.Bu da kilosu 5 bin liradan satiliyor demek oluyor.Beyaz cayin en onemli ozelligi isleme maliyeti ve zahmetinin neredeyse olmayisidir beyaz cayda en onemli ve en zor kisim toplanmasidir.Simdi Bu caykur
hangi hakla ve hangi zihniyetle ureticiden kilosunu 500 liraya aldigi cayi 10 kati fiyatina satiyor? Neden bu pastanin en kucuk payi ureticiye veriliyor? Hadi bir sekilde ureticiden dusuk fiyata aliniyor diyelim o zaman madem neden tuketiciye daha ucuza sunulmuyor? Bu memlekette duzen hep biz halki somurmek icin mi kurulmus? Bu memleketin insani ne zaman buna bir ses cikaracak acaba?
BenDeniz 1 hafta önce
Sorgulamayan toplumlar sömürülmeye mahkumdur.Ülkenin bütün kaynaklarını, kaymağını bir avuç doyumsuz kişi aralarında paylaşmışlar vampir gibiler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@