banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

12.08.2020, 11:34

Riva’nın yüzsüzü!

Devamlı ağlayacaksın!

Devamlı savurmaya devam edeceksin!

Sonrada ligin zirvesinden düştükçe, paçanı kurtarmak için, taraftarlarına kendini şirin göstermek için rakiplerine her türlü iftirayı atacaksın!

Onları şunlar destekliyor, bunları şunlar..

Sizde kimden bahsettiğimiz anlamışsınızdır.

Yukarıdaki dizeleri, kim 500 milyar istere koysak, şıklara Fenerbahçe yazmasak, yine yarışmacı, “Bu soruda gariplik var Fenerbahçe’yi yazmadınız” diye sunucuya saydırır.

Fenerbahçe’nin gerçek yüzü bu işte!

Yıllardır böyle yönetiliyor.

Ellerindeki tek koz bu.

Lakin her defasında nasıl bu kadar arka çıkılıp savulunuyor anlamış değilim.

En sonki yaşanan olayın kahramanı Novak!

 Kulüpler Birliği Vakfı’nın Riva’daki toplantısında, TFF’nin verdiği limitler gündem oldu. 

Kulüplerin çoğu batakta! 

Hepsi devletten destek bekliyor. 

Hepsi açmış kollarını yağdır mevlam su diye bekliyor. 

Fenerbahçe buna rağmen, oyuncularla hem masada hem masa dışında ‘gayriresmi’ her türlü yolla büyük, kendi bütçesinin çok üstünde transfer yapıyor. Hatta ‘sevgi limit tanımaz’ sloganıyla TFF’ye gönderme yaparcasına kampanya başlatıyor.

Şunlara biri, “Yahu sen, hayırdır” diye sorması gerekmez mi? 

Neyse konuyu dağıtmayalım.

Fenerbahçe burada kulüpler birliğinde yine ağlamaklı gözlerle limitleri aşmak istiyor. Yanına destekçi arıyor.

Haliyle buna ilk karşı çıkan Trabzonspor oluyor.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu,  "Filip Novak 700 bin €’ya oynuyordu. 900 bin € önerdik ancak kabul etmedi. 1 milyon 650 bin €’ya Fenerbahçe ile anlaştı. 1 milyon € imza parası ve 1 milyon € da menajerlik ücreti veriyorlar. Madem paran yok Novak’a 3 milyon 650 bin €’yu nasıl veriyorsunuz?" diye soruyor.

Haklı değil mi?

Bırak Novak’ı, menajerine verdiği paraya bak!

(Trabzonspor Kulübü 30 küsür yaşındaki oyuncuya böyle bir anlaşma yapsa ilk ben karşı çıkarım.)

*

Kulüpler Birliği toplantısı öncesi; 

Hem sana verilen limite uymayacaksın!

Ona göre ayağını yorganına göre uzatmayacaksın!

Hemde gidip rakip takımın oyuncusunu limitleri alt üst edip ayartıp alacaksın.

Sonrada oyuncusunu ayarttığın kulüpten limit aşılması için imza isteyeceksin.

Sen ne ayaksın arkadaş ya!

Nasıl bir yüzsüzsün!

Bir soru?

‪Hakan Şükür geçtiğimiz günlerde “Ben Türkiye’de Okan Buruk ve Emre Belözoğlu’nun geçtiği yollardan geçtim” dedi ama kimse yazmadı! İrdelemedi. 

Bekledim bakayım dedim, bunun peşine kim gidecek?

Çıt yoktu tabi!

Spor gündeminde yer almazken siyaset yazan FETÖ’yu her gün konuşanlardan da tek kelime çıkmadı! 

Neden? 

“Hangi yollar bu yollar?” diye soran çıkmadı..

Biz soralım Emre, bu yollar hangi yollar?

İzah et bize bilelim kardeş..

Yorumlar (4)
Novak milyoner olduuu 2 ay önce
Novak'tan doğru FB'ye 10milyon avro/3yılda kocaman gol atan Ağaoğlu'nu ayakta alkışlıyorum. Seneye Novak'a feda diye yanaşırlar. Menejer zaten malı götürdü daha yüzünü göremezler. Muriç'ten gelecek muhtemel paranın yarısını 10milyon avro 3 yılda Novakın maliyetine gitti. İşte insan başkası için kem işlerle uğraşmayacak. Hesap döner, limitless olur; tırıslıs. Novak'ın performansının TS'la alakalı olduğu çok net olarak görülecek bu sebeple çok müsterihim. Novak ve Mwakame bir işbirlikteliği idi. Önünde top tutamayan ileri uç olduğunda kaç maçta Novak'ın otobana dönebildiğini gördük biz. Dogrusu bende Novak'a ancak FB'nin 10milyon avro verebileceğine inanıyorum. Bu yüzden Novak adına da çok mutluyum, çok sevindim. Güzel para, Novak'a TS'daki emeklerinin karşılığını FB'nin kasasından ödedi Ağaoğlu. İşin özeti budur, Ağaoğlu futbolcu kardeşlerini üzmüyor, bi şekilde herkes ihya oluyor.:) Ağa elini cebine bile atmıyor... Koç gibi atlayan biri çıkıyor. Novak TS'da 700bin avroya oynuyordu.
2.5 sezonda 1,65 milyon avro net kazancı oluştu.

Novak'la FB yeni sözleşmesi,
eskisinin 2.5 katı yani yıllık 1,65milyon avro.
Ayrıca, 1milyon imza, ayrıca 1milyon menejerlik. Toplam ayrılan 3yıllık bedel ise böylece 7milyon avro. Buna 40% vergisinide ekleyince, 10milyon avroyu geçiyor. Böylece Novak'ın yıllık etkisi -3.3milyon avro. Yani Muriçden 20milyon gelse bile daha gelmeden yarısı Novak'a gitti. 700binlik oyuncunun sahipliğini 3.3milyona çekerseniz(5 katı) buna dağ dayanmaz. İşte kulüpler böyle batıyor. Sonra da limitte limit deyip duruyorlar.
TS'un 700bin ödediği Novak'a teknik iflastaki FB tam 3 yıl boyunca 3.3milyon ödeyecek. Ali Koç kendisi, artık 3-4milyonluk ödemeler mümkün değil demişti ancak hesap ortada. Ancak sn. Koç'a bir hususta katılmamak mümkün değil, böyle savruk harcamalara şüphesiz limit yetmez. Bunu Comolli döneminden de hatırlıyoruz ve devamla görüyoruz ki, asıl sorun Comolli değilmiş.
Özgür ata 2 ay önce
Sen gerçekten Vedat’ın 20 milyona, Eljif’in 17 milyona satıldığına inanıyor musun? 5 milyon eurodan fazla etmeyecek bu vasatların bu kadar para etmeyeceğini, işin içinde başka dolapların döndüğünü uefa ve diğer yetkililer görmüyor mu?
Ergün ÖZŞAHİN 2 ay önce
Emre demişti ya toplantılarına katıldım ancak sonradan ayrıldım diye. Ee o Emre ayrıldım demişse ayrılmıştır vesselam. Bu ülkede adamına göre muamele yapıldığını yeni ögrenmiyoruz. Zorlu toplantısı başka ülkede olsa yer yerinden oynardı ancak bizde normalmiş gibi savunuldu bu toplantı. Şampiyonu belirlemek için kurulan tezgahla maçlar oynatılan mı? Herkes herkesi biliyor da birkaç dile getiren de ne diyor bu diyip geçiştiriyoruz.
Serko61 1 ay önce
Reise yakın ol hertürlü kapı açılır sana ,bunu bilmeyenmi var sayın yazar ,ali yazar reis bozar..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@