7m


7m

hyundai

Yerli hamsi tezgahlara 50 TL'den geldi

Ordu'da yerli hamsi kendini tezgahlarda pahalı gösterdi.

Ordu 17.01.2022, 15:59
Yerli hamsi tezgahlara 50 TL'den geldi

Uzun süredir denizden çıkmayan hamsi tezgahlarda bugünlerde kendini gösterdi. Kilosu 50 TL olan hamsiye ise vatandaşlar fazla ilgi göstermedi.

Karadeniz'de hamsinin az çıkması, Ordu’da bulunan balıkçı tezgahlarındaki fiyatlara da yansıdı. Hamsinin kilo fiyatı 50 liraya yükselirken, tezgahlara gelen müşteriler ise etiketi görünce şaşırdı.

"Fiyatı gören, gidiyor"

Balıkçılar, fiyatları görenlerin kendilerine tepki gösterdiğini belirterek, “Balık çok pahalı. Fiyatı gören, gidiyor. Az çıktığı için hamsi bulmak çok zor. Kilosu 50 TL olmasından bizlerde şikayetçiyiz fakat hamsi yok denecek kadar az olduğu için fiyatı bu rakamlarda seyrediyor" dediler.
Denizlerde av sezonun açılmasının ardından tezgahlar, balıkla doldu ancak Fatsa’da ki tezgahlarda Karadeniz hamsinin kilo fiyatı, 50 liraya yükseldi.

Hamsi yemek hayal oldu
Karadeniz’de hamsinin kilosunun 50 TL olmasına anlam veremediğini söyleyen Eda Aydın, “Hamsi yok olmasını anlıyoruz fakat fiyatının bu kadar yüksek olmasına anlam veremiyoruz. 50 TL hamsi için büyük bir rakam. Balıkçı esnafına suç bulmuyoruz ama tadı artık damağımızda kalıyor. Sofralarımızın konuğu olmaktan çok uzak” dedi.


Yorumlar (2)
yattara 5 ay önce
bu vahşi avlanma sistemi ile yakın gelecekte balığı unutacağız. av mevsimi süresi kısıtlanmalı, dondurmak suretiyle depolamak yasaklanmalı ve trol avcılığı sınırlandırılmalı
Sıradan Vatandaş 5 ay önce
Aslında pahalı değil 25 lira olarak düşünün.50 ama 25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@