banner491

Paris’ten Doğuya Gönül Köprüsü

Gurbetçi kadınlar Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi gezisine çıktı.

Paris’ten Doğuya Gönül Köprüsü

Hem Türkiye'nin kardeşlik projelerine destek hem de özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin tanıtılması noktasında Paris’ten Türkiye’ye kültürel gezi düzenleyen gurbetçi kadınlar bölgeye hayran kaldı.

Diyarbakır’dan Erzurum’a uzanan yolculuk..

Fransa’nın başkenti Paris’ten Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi illerine 13 günlük kültürel gezi düzenleyen gurbetçilerimiz bölgenin tarihi-kültürel ve doğal yapısı ile birlikte insanların hoş görüsüne ve yardımseverliğine hayran kaldılar. Paris Hanımeli Derneği tarafından organize edilen gezi kapsamında 50 kişilik gurbetçi hanımlar, Diyarbakır’dan başlattıkları gezi de sırasıyla Mardin-Siirt-Bitlis-Van-Ağrı-Kars ve Erzurum illerine ziyaret yaptılar.

Seneye daha kalabalık geleceğiz..

Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde önyargıların kalkması, dayanışma ve paylaşma adına kardeşlik projelerine çok önem verdiklerini belirten Paris Hanımeli Derneği Başkanı Pembe Hekimoğlu “İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışan Ahmet Külekçi kardeşimiz sayesinde geçen yıl da bölgeye gelmiştik. Bu sene de çok mutlu ve huzurlu bir şekilde bölgede olmanın gururunu yaşadık. Gelecek yıl da daha çok sayıda bölgeye gelerek gezi düzenleyeceğiz” dedi.

Gezdikleri her ilin ayrı bir güzelliğe sahip olduğunu belirten Hekimoğlu, huzur içinde hiçbir sıkıntı yaşamadan bölge illerini gezdiklerini belirterek ‘Ah-keşke’ demeden herkes gelsin bu güzellikleri görsün, yaşasın ve yakınları ile paylaşsın” mesajını verdi.

,

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 11:31

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441