Ordu’da bir doktor saldırıyla uğradı 

ODÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde görev yapan Dr. Ahmet Yüce, bir hasta yakını tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğradı 

Ordu’da bir doktor saldırıyla uğradı 

Advertisement Advertisement

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir doktor, hasta yakını tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğradı. Sözlü ve fiziki saldırıyı yapan saldırgan gözaltına alındı. 

Edinilen bilgiye göre, ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana bina 2. kat Üroloji servisinde, Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalından Arş. Gör. Dr. Ahmet Yüce’ye görevi başındayken bir hasta yakını tarafından sözlü saldırıya maruz kaldı. Sözlü saldırının ardından darp edilmek istenen doktorun imdadına beyaz kod uygulaması çalıştırılarak güvenlik görevlileri yetişti. Olayın ardından saldırgan, polis tarafından gözaltına alındı. 

ODÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Tevfik Noyan yaptığı açıklamada, hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberlerinin son yıllarda günlük sıradan olaylar haline geldiğini söyledi. Noyan, “Tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir ki, sağlık çalışanlarımız görevlerini büyük bir gayret ve fedakarlıkla yapmaktadırlar. Yaşanan bu tip olayların sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunda düşüşe sebep olacağı aşikardır. Konuyla ilgili tüm paydaşların, sağlıkta şiddetin son bulması noktasında daha hassas davranmaları gerekliliği artık zaruri bir hal almıştır” dedi. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
YORGUN
YORGUN - 5 ay Önce

SUÇ BU VATANDAŞTA DEĞİLDİR. SUÇ, DEVLET ÇALIŞANLARINI HER FIRSATTA AŞAĞILAYAN, HAKİR GÖREN VE HEDEF GÖSTERENLERDİR. LÜTFEN! SAYIN YÖNETİCİLER, DİLİNİZE BİRAZ DAHA SAHİP OLUNUZ. DİLİN KEMİĞİ YOKTUR.

Remzi61
Remzi61 - 5 ay Önce

Doktora şiddet olmasın eyvAllah,şiddetin hiç biri kanul edilemez;fakat doktorların tepeden bakıp fırca atıp tahrik etmeleri ne olacak??Bunun da bir yaptırımı olsa doğru olmaz mı??Doktorun şiddet veya hakaret etme hakkı mı var acaba?Olaya tek taraflı bakılırsa sorun çözülebirmi??

Trabzon
Trabzon - 5 ay Önce

Burada doktorun kabahati yok mu diyenler eger bir kabahati oldugunu düsünüyorsaniz gidin ilgili birimlere şikayet edin. Hiç kimsenin ne olursa olsun şiddet göstermeye hakkı yoktur. Şiddet hicbir şekilde tasvip edilemez. Hele kendisini saglıgına kavusturmaya cabalayan bir insana karsı hiç tasvip edilemez. Aynı zamanda burada şiddeti savunanlar hakimin savcının polisin ya da bir siyasi kişiliğin yaptığı muameleye karşı şiddete başvurabilirler mi acabaa!!

Fatih T.
Fatih T. - 5 ay Önce

Yorumda azarlayan, tahrik eden doktorlar var denilmiş dilin kemiği yok v.s. ya üslübu sert olan bir motor ustasının dayak yediğini hiç duydunuz mu veya sert çıkışan bir hakimin dayak yediğini? Şiddet hiçbir şeyin çözümü değil. Dayak yiyorlar hak ediyorlar havası yaratmaya çalışmayın o adam oraya gelene kadar en az 2 yıl liseden verdi üniversite sınavını kazandı 6 yıl tıp fakültesinde okudu Türkiye'nin en zor sınavını kazanıp 4 yıl asistanlık yaptı bir de üstüne eğitim görevlisi olmuş hayatını vermiş 4 yıl lise 4 yıl boş boş üniversite okuyan vatandaşlarımız boş boş konuşmayın lütfen!!!

Teoman
Teoman - 5 ay Önce

Bunun haber degeri nedir ? Her gun insanlar birbirleriyle tartisiyorlar. Doktorlarin dokunulmazligimi var. Hastaneye gitmeye korkar oldum. Bir doktor iftira atsa hemen tutuklayacaklar. Yazık...

Ufuk u.
Ufuk u. - 5 ay Önce

Yani adam 6 yıl okumuş bilmem 4 yılda asistanlık yapmış. Tamam da görevini düzgün bir sekil de icra edenlere de çiçek alıp götürüyoruz. Demek ki sorun sert konuşması değil üslubu sert olabilir ancak karşında ki insani rencide edecek noktaya varırsa konuşmaların herkes sinirlerine hakim olacak değil. Siddetin çözüm olmadığını biliyoruz ancak mahkemenin de çözüm olmadığını biliyoruz. Kendim ordu da 2 hastahanesi ve doktoru mahkemeye verdik ama sonuç sıfır. O yüzden insanlar bu düşünceye kapıldığı için de şiddeti çözüm sanıyor. Adaleti sağlayan makamlar adaletli ve hakkaniyetli yargılama yapması lazım önce.

Esra
Esra - 5 ay Önce

Kısacası hak ediyorlar daha dün yaşadım ordu devlet hastanesinde 184 arayıp durumu anlattım yarım saat sonra geri dönüp suçlu bizi çıkardılar. Sonra anladım ki kimi kime şikayet ediyorum.yazık yazık okumuşlar ama insan değiller ben şikayet etmekle yetindim.

Mustafa vişne
Mustafa vişne - 5 ay Önce

Aceba doktorların hiç mi kabahati yok?
Bir gün doktora gittim aynı üroloji bölümüne doktor beni muayene etti muayene daha biterken kapı çalındı kapıyı çalan bir lacivert önlüklü birisi doktor hemen gel dedi oda bilgi sayarda bir şeyler gösterdi o arada doktor beni unuttu tabi benim o kişinin la kayıtlığını görünce asabiyetimi yenmeye çalıştım şimdi soruyorum ? Sayın yetkililer bu doktorun benimle işi bitmeden bu gibi durumlarda ne yapmak lazım doktor sadece reçete yazmak için mi var yoksa al maaşı salla başı misali mi olması gerekir tabi ben sesimi çıkarmadım ama hep lant okuyorum doktor benden bunu kazandı yani lanet tabi her kişi benim gibi olmaz


banner426

banner204