Ordu'yu sel vurdu - "Son Yılların en büyük felaketi"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'dan sel açıklaması.

Ordu'yu sel vurdu - "Son Yılların en büyük felaketi"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "İlimizde, şiddetli yağışlara bağlı olarak, son yılların en büyük afetiyle karşı karşıyayız. En büyük tesellimiz ise can kaybının olmamasıdır” dedi.

Ordu’daki sel felaketiyle ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "İlimizde, şiddetli yağışlara bağlı olarak, son yılların en büyük afetiyle karşı karşıyayız. Perşembe, Fatsa, Ünye, İkizce ve Çaybaşı ilçelerimizin sahil ve yüksek kesimlerinde etkili olan yağışlara bağlı olarak, heyelanlar meydana gelmiş, köprüler yıkılmıştır. Büyükşehir Belediyemize bağlı Ulaşım Dairesi Başkanlığı, OSKİ Genel Müdürlüğü ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, 395 personel ve 130 iş makinesiyle sahada görev başındadır. Bu büyük afet karşısında en büyük tesellimiz ise can kaybının olmamasıdır. Meteoroloji verilerine göre şiddetli yağışların yarın sabaha kadar süreceği belirtilmiş olup, hemşehrilerimizin riskli bölgelerde dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" diye konuştu. 

TARİHİ KÖPRÜ YIKILDI

Ordu'nun Ünye ilçesinde etkili olan yağmur sonrası ilçenin doğusundaki Cevizdere Irmağı'nda sel taşkınına neden oldu. Cevizdere üzerinde bulunan köprü sel sularına dayanamayarak yıkıldı. 

Cevizdere boyunca sel sularının yükselmesi sonucunda çoğu vatandaş ev ve iş yerlerinde mahsur kaldı. Ünye Belediyesi ekiplerinin bazı vatandaşları evlerinden kurtardığı görülürken, diğer mahsur kalanlar için bölgeye sahil güvenlik helikopteri sevk edildi. 

Cevizdere üzerinde bulunan köprü sel sularına dayanamayarak yıkıldı. Ordu-Samsun karayolu üzerinde bulunan diğer iki köprü de sel sularının şiddetli olması nedeniyle trafik ekipleri tarafından her iki yönlü olarak ulaşıma kapatıldı. 

Ordu'yu sel vurdu - "Son Yılların en büyük felaketi"

Ordu'yu sel vurdu - "Son Yılların en büyük felaketi"

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 16:59


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ugur yalçın
Ugur yalçın - 3 ay Önce

Bediye başkani köprüleri yanlış yaptılar ondan yıkildı falan diyor Allah aşkına siz neyi doğru yaptınız bu ülkede neyi hazırlıklıydık diyor bumu hazır halin hertarafı sel aldı yuttu 9 köprü tam yıkılmış bumu hazır halin hes ler dere yataklarını bozmasın acep sizin bu işlerde çok şükür hiç suçunuz yok ama bu millete afat der geçersiniz hakederler fevam

6161
6161 - 3 ay Önce

işi erbabına vereceksin rantcılara verirsen sonu bu olur. rahmetli erbakan ne güzel söylemişti.bunlarda .maya yok.

banner426

banner421