7m

7m

hyundai

Ordu OSB'de 3 bin kişi istihdam ediliyor

Ordu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı. 

Ordu 28.07.2017, 20:47
Ordu OSB'de 3 bin kişi istihdam ediliyor

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Olgun Topkaya, ilk kez OSB Yönetim Kurulu toplantısına başkanlık yapan Vali Seddar Yavuz'a, Ordu Organize Sanayi Bölgesi hakkında brifing verdi.
 

Topkaya, Organize Sanayi Bölgesinde tahsis edilen 74 adet sanayi parseli üzerinde 62 firmanın faaliyet gösterdiğini belirterek, bu firmalarda 3 bin kişinin istihdam edildiğini söyledi.

Fındık sezonunda istihdam sayısının 4 bine ulaştığını kaydeden Topkaya, OSB’de 14 firmanın fındık kırma fabrikası olarak faaliyet gösterdiğini kaydetti.

Her geçen yıl istihdam sayısında önemli derecede artış yaşandığını belirten Topkaya, şöyle konuştu:

"Organize Sanayi Bölgemizde gıda fabrikaları dışında, mobilya ve inşaat malzemeleri, plastik sanayi, tekstil ve tekstil yıkama, makine imalatçıları, beton ve beton ürünleri, temizlik malzemeleri ve petrol ürünleri sanayi olarak çeşitli firmalar faaliyet göstermektedir. Ordu 2. OSB sahası için Çatalkaya-Karaağaç mevkisindeki 95 hektarlık arazi için yer seçimi kesinleştirilmiş ve 2017 yılı yatırım programına alınmış olup, kamulaştırma çalışmaları yapılmaktadır. Yatırımın gerçekleşmesi sonrası 70 sanayi parseli üretilmesi ve bu sanayi parsellerinde 6 bin kişiye istihdam sağlanacağı tahmin edilmektedir."

Toplantı sonrasında Vali Seddar Yavuz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ordu Organize Sanayi Bölgesi'ni gezdi.

 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@