Ordu'daki İmamoğlu - Vali geriliminde yeni perde!

‘Ordu Valisi İmamoğlu’na ve taraftarlarına küfür etti’ iddiasıyla şikayetçi oldular

Ordu'daki İmamoğlu - Vali geriliminde yeni perde!
banner432

Millet İttifakı'nın İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Havaalanı’nda yaşadığı VIP krizinin yankıları sürüyor. Şimdi de bu olaydan günler önce, Ordu Valisi Seddar Yavuz'un, İmamoğlu’na küfür ettiği iddiası ortaya atıldı. Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan’ın şikayet dilekçesine göre; Vali Yavuz, makamında yaptığı konuşmada, İmamoğlu’na destek verenler için “si....nler” ifadesini kullandı.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Valisi Sedddar Yavuz’un, Ekrem İmamoğlu ve ona gönül verenlere, 10 Mayıs’ta makamında yaptığı bir kabülde, küfür ettiğini iddia etmiş, buna şahit olarak da ziyarete katılanları göstermişti.

Söz konusu ziyarette bulunan isimlerden Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan, vekil Adıgüzel’in iddiasını doğruladı. Engellilerin sorunları ve çözüm önerilerine yönelik konuşmak için Ordu Valisi Seddar Yavuz'u 10 Mayıs 2019 tarihinde makamında ziyaret ettiklerini belirten Ümit İşbakan, Vali’nin İmamoğlu'na destek verenler için, “si….ler ” ifadesini kullandığını iddia etti. İşbakan, valinin makamında yaşananlar ile ilgili şikayet dilekçesi yazarak, Cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı.

Ümit İşbakan

Ümit İşbakan

“İMAMOĞLU'NA DESTEK VERENLERE KÜFÜR ETTİ ”

İşbakan, ıslak imzalı şikayet dilekçesinde, “İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini kazanan İmamoğlu ve ona destek verenlerini İmamoğlugiller diye nitelendirmiş, sosyal demokrasinin yanlış bir düşünce olduğunu ve dış güçlere hizmet ettiğini, Kemalizmin bu olmadığını, hemşehrimiz Canan Kaftancıoğlu'nu itibarsızlaştırmaya çalışmış bu düşünceye sahip olan insanların hepsine maalesef, ‘Si…ler' kelimesini kullanmış, ziyarette bulunan herkese istinaden sizlerin farklı farklı siyasi düşünceleri olabileceğini ve kendisinin umrunda dahi olmadığını, Vali İmamoğlu'nun belediye tabelasında T.C. eklemesine de T.C. olsa ne olur, çok da önemli değil diyerek küçümsemiştir” ifadelerine yer verdi.

İşbakan, “Yaşananların bir devlet adamına yakışmadığını” söylediği dilekçesinde, yaşananları talihsizlik olarak nitelendirip kamuoyu ile paylaşmadığını belirterek, Ordu Havaalanı'nda İmamoğlu'nun yaşadıklarından sonra kamuoyu ile paylaşma kararı aldığını aktardı.

Yaşananlardan sonra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak rahatsızlık yaşadığını belirten İşbakan, dilekçesinin sonunda, “Kamuoyunu aydınlatıp, Cumhuriyet savcılarına gereğini yapılmasını arz ederim” dedi.

Sözcü

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 13:09

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 2 hafta Önce

Vali Devltin Valisi olacak siyasetin degil.
Siyasete biyat eden validen her sey beklenir.

halil
halil - 2 hafta Önce

Ordu valisi de biz Trabzonlulara "vatan haini, pontuscu" diyen zihniyetten demek. Trabzonlu cevabını 23 Haziranda verecektir. Kimse Trabzonlulara küfredemez

abdi abi
abdi abi @halil - 2 hafta Önce

chp tekirdağ milletvekili100 kat daha fazla hakaret ettiğinde bu kadar sesiniz çıkmadı....

Osman Kalyoncu
Osman Kalyoncu - 2 hafta Önce

Nasıl bir ülke olduk..Bir ilin valisi kendini neden bu durumlara düşürür çocuklarının yakınlarının yüzüne nasıl bakacaklar..Bu ülke eğer demokrasi ile yönetiliyor ise İmamoğluna saygı duymalısınız..Demekki imamoğluna yapılan tahrik doğruymuş

TUNCAY AYAR
TUNCAY AYAR - 2 hafta Önce

Aldığı talimatla millet vekili eşliğindeki İBB başkan adayını VİP'den geçirmeyen erkek valiye soruyorum. Adamsan aynısını yanında AKP'li bir millet vekiliyle birlikteyken Binali Yıldırım'a da yapsana. Sen bu millete hizmet etmekle görevli bir memursun AKP'nin kapısında köpek olursan sana itte derler başka şeyde zoruna gitmeyecek.

yasar
yasar - 2 hafta Önce

ulan chp lileri düşman ilan ediyorsunuz ayıptır. bundan sonra bende chp liyim

ercan
ercan @yasar - 2 hafta Önce

senin 3 ceddin zaten cehape ..yalancı

abdi abi
abdi abi - 2 hafta Önce

olayı sulandırmaya çalışmayın..zaten iftira sizin göbek adınız olmuş..orada vali küfredecekte siz olaydan bir hafta sonra harekete geçeceksiniz..yemezler..

İbraam
İbraam - 2 hafta Önce

Bize kim küfreder ise, küfretmişse, misli ile iade ediyoruz, kötü söz sahibini anlatır..

caner
caner - 2 hafta Önce

CHP'li olursa devletin valisi, gerisi devletin valizi!!!! tam.CHP kafası.


SIRADAKİ HABER

banner204

banner393