banner491

Ordu'da heyelan oldu

Ünye ve Çaybaşı ilçelerine bağlı bazı mahallelerde heyelan oluştu

Ordu'da heyelan oldu
banner455
banner432

Ordu'nun Ünye ve Çaybaşı ilçelerinde meydana gelen heyelanlarda fındık bahçeleri ile yollar zarar gördü. 

Alınan bilgiye göre, kentte üç gündür devam eden yağışlar nedeniyle Ünye'nin Ortaköy Mahallesi ile Çaybaşı'nın Çay, Taşkesiği, Yenicuma ve Akbaba mahallelerinde heyelanlar yaşandı.

Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz,  yaptığı açıklamada, ilçede toprak kayması sonucu 3 mahallede yolların kapanarak ulaşımda kısa süreli soruna neden olduğunu, fındık bahçelerinin de zarar gördüğünü söyledi.

Kapanan yolların Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince temizlenerek açıldığını belirten Semiz, "Şu an ulaşımı aksatacak bir sorunumuz yok. Çalışmaları yakından takip ederek vatandaşımızın güvenliğini sağlıyoruz." dedi.

Ordu'da heyelan oldu

Ünye'nin Ortaköy Mahallesi Muhtarı Nail Kaymak ise Kavak Köprü Başı Sokak'ta, İsa Kırtaz'a ait 2 dönüm arazide toprak kayması yaşandığını ifade etti.

Aşırı yağışlar sebebiyle kaymanın meydana geldiği bölgede elektrik direğinin yıkıldığını kaydeden Kaymak, şunları söyledi:

"YEDAŞ ekipleri gelerek elektriği geçici olarak bağladılar. Evlerde şu an sorun yok gibi görünüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri geldi, inceleme yaptı. Toprak kayması yağışlarla birlikte durdu ama yetkililerin takipte olmasını istiyoruz."

Ordu'da heyelan oldu


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner441

banner472