7m


7m

hyundai

Minareye yıldırım düştü, imamın aracı kullanılamaz hale geldi

Ordu’da yıldırım düşen minarenin ucundan kopan parçalar camiye ve imamın aracına zarar verdi verdi.

Ordu 29.05.2021, 17:26 29.05.2021, 19:30
Minareye yıldırım düştü, imamın aracı kullanılamaz hale geldi

Ordu’nun Ulubey ilçesinde yıldırım düşen caminin minaresinin ucu koptu, olay maddi zararla atlatıldı.

Olay, ilçeye bağlı, Yeni Sayaca Mahallesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde bölgedeki gök gürültülü sağanak ile yıldırım düştü. Mahallede bulunan ve yaklaşık 60 yıl önce yapılan Kazancı Camisi’nin minaresine isabet eden yıldırım, 30 metrelik minarenin uç kısmının kopmasına neden oldu.

Minareden düşen parçalar ise önce caminin çatısına, ardından ise cami imam hatibi Resul Çelik’in aracına düştü. Caminin iç kısmında da hasarlar ve çatlaklar oluşurken, araç ise büyük çaplı hasar aldı.

Ordu'da minareye yıldırım düştü, imamın arabası parçalandı

“Allah’tan namaz vakti olmadığından buralar boştu”

Olayı anlatan Yeni Sayaca Mahallesi Muhtarı Dursun Berçin, “Saat 11.30 gibi gerçekleşti. Minaremizin ucu yıkıldı ve imamın aracına zarar verdi. Can kaybımız yok çok şükür, Allah’ım beterinden korusun. Yıldırımın düşme anını görmedim ama gök gürültüsü ve şimşek çakmasını duydum. Namaz vakti değildi o yüzden boştu, buna da şükür” dedi.

Ordu'da minareye yıldırım düştü, imamın arabası parçalandı

“Olaydan yarım saat önce burada insanlar vardı, çok şükür sadece araçta hasar var”

Minareden kopan parçaların aracına gelmesi sonucu otomobilinde büyük çaplı hasar oluşan Yeni Sayaca Kazancı Cami İmamı Resul Çelik, “Büyük bir gürültü ile dışarı çıktık. Dışarı çıktığımızda minarenin tepesinin koptuğunu ve aşağıda aracımızın pert olduğunu, ağır bir hasar aldığını gördük. Çok şükür can kaybı ile karşılaşmadık, zaten en büyük tesellimiz budur. Olaydan yarım saat önce zaten çocuklar ve bazı vatandaşlar cami etrafındaydı. Onlar da kazaya denk gelmediler. Ona çok şükür elhamdülillah, ucuz atlattık diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Ordu'da minareye yıldırım düştü, imamın arabası parçalandı

“İnşallah böyle bir felaket daha yaşanmaz”

Mahalle sakinlerinden Mehmet Demir ise 60 yıllık mazisi olan camide hasar olduğunu ifade ederek, “Cami 60 yıllık, çocukluğumuzdan hatırlıyoruz, el yapımı. Ustalarımız zamanın zor şartlarında yapmıştı. 60 yıl hizmet verdi, bu afetten dolayı şuanda mağduriyet yaşanıyor. İnşallah böyle bir felaket bir daha yaşanmaz. İnşallah gerekli incelemeler yapılır, ona göre gereği yapılır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Ordu'da minareye yıldırım düştü, imamın arabası parçalandı


Yorumlar (16)
Bilal 1 yıl önce
Araç ğüzel yenisini alırsın nasıl olsa boş beleş maaş
İlandır ! 1 yıl önce
Yorum yazan bazı arkadaşlar bizim köy mescidine imam arıyoruz maaş yok veremiyoruz . namaz, cenaze, nikah, dualar ,hatim duaları,kuran kursu, vaaz,cuma,bayram, azcık cemaatin nazı vs süreklilik esastır. sadece kalacak yer sağlarız. Şimdiden teşekkür ederiz.
... 1 yıl önce
İmamin arabaya baksana...Ulkem cok zengin ..
Kemal 1 yıl önce
Rabbim uyarmış. Sel, deprem, yıldırım... bunlar hep uyarı mahiyetindedir. Ya da pardon, İzmirde olursa uyarıdır, Karadenizde olursa doğa olayıdır
Turgay 1 yıl önce
İmam maaşı kaç lira?
ALİ 1 yıl önce
fıransız malı ondandır dikkat etmek lazım ??
yorumcu 1 yıl önce
O, yıldırımları gönderip, bunlarla dilediğini çarpar öldürür. Oysa Allah, zâlimlerin hilelerini başlarına geçirip onları cezalandırmada şiddetli bir kudrete ve kuvvete sahiptir.(RAD 13) Bu ayette anlatilandan yola cikarak soyleyebilirim ki Allaha gore israil devleti zalim degil ,Allaha gore hirsizlar zalim degil,Allaha gore cocuk tecavuzculeri zalim degil,kadin katilleri zalim degil.Allaha gore bu imam ve arabasi zalim.Bir gun de niye duymuyoruz bir zalimin carpildigini? Mesela Bu camide paratoner olsaydi hic zarar olmazdi.Hoca efendi "Allahtan namaz vakti olmadigindan ucuz atlattik" diyor.Yani isimizi Allaha birakmisiz diyor.Yazik degil mi? Bu yildirim namaz vakti de gelebilirdi bu tamamen tesaduf.O zaman ne diyecektik? ne diye sukredecektik? Neden paratoner yok diye sorgulamayacakmiydik? Neden canimizin degeri yok demeyecekmiydik? İmamlara bu kadar maas ,camilere bu kadar bagis varken neden hala paratonersiz cami var?
Vatandaş 1 yıl önce
Ateist bey git yorumunu başka yerlerde yap sen olsunmu. Allahu Teala’nın ayetlerini inkar eden adi yaratık. Biz kadere iman edenlerdeniz Allah tabiki cezayı hak edene ceza vermeye muktedirdir ama zamanı vardır senin olmayan beynin ermez başka kapıya. Umarım küçük beyninle tüm önlemleri alırsında sana bela gelmez. Sana göre bu mümkün ne de olsa
Moğol 1 yıl önce
Demek tam imam değişmiş
Hamza 1 yıl önce
Ya içinde kendide olsaymış hafazan Allah şükretmek lazım dünyada yanmıştı imam efendi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@