Koronayı yenen hemşire geri dönmek için sabırsız

Ordu’da yaklaşık 20 günlük tedavinin ardından korona virüsü yenen hemşire, alkışlarla taburcu edildi.

Ordu 29.04.2020, 15:37
Koronayı yenen hemşire geri dönmek için sabırsız

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yaptığı esnada korona virüse (Covid-19) yakalanan ve yaklaşık 20 günlük tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşan hemşire, “En yakın zamanda görevimin başına dönmek istiyorum” dedi.

Giresun’da görev yapan 39 yaşındaki hemşire Elif Kaşıkçı, bir süre önce yüksek ateş, halsizlik ve eklem ağrıları şikayetiyle hastaneye başvurdu. Korona virüsü testi pozitif çıkan hemşire, Medical Park Ordu Hastanesinde tedaviye alındı. Yaklaşık 20 gün boyunca zorlu tedavisi tamamlanan Kaşıkçı, alkışlar eşliğinde uğurlandı.

Medical Park Ordu Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Necla Hare Kurt, hastanın zorlu bir süreç geçirdiğini ancak ekip olarak son basamağı kullanarak tedavi sürecini devam ettirdiklerini belirterek, “Başta uyguladığımız tedavi yeterli olmayınca bir sonraki basamağı kullandık. Evdeki tedavisine devam edecek. Çok ağır belirtileri oldu, oksijenleri düştü. Tomografisinde ilerleme oldu, kandaki enfeksiyon ilerlerdi. Özellikle öksürük ve nefes darlığı ile çok uğraştık ama bugün çok şükür tedavi edebildik. Artık kan tablosu da normale döndü. Hastamızın bilinçli olması da bu savaşı atlatmasına yardımcı oldu” diye konuştu.

“Süreç çok kötüydü”
Sağlık personeli olduğu için kendisine virüsün çalıştığı hastaneden bulaştığını düşündüğünü belirten Elif Kaşıkçı, “Yaşadığım süreç çok kötüydü. Zor günler geçirdim ama doktorlarım ve hemşire arkadaşlarımızın sayesinde çok şükür bu süreci atlattım. Şu anda kendimi daha iyi hissediyorum. 20 gündür hastanede yatıyorum. Kendim de hemşire olduğum için hastaneden bulaştığını düşünüyorum. Ateş ve halsizlik şikayetleri ile başlamıştı” dedi.

“Mesleğime geri dönmek istiyorum"
Bağış yapmayı düşündüğünü ancak doğum yaptığı için plazma veremediğini ifade eden Kaşıkçı, “İnşallah mesleğime geri dönmek istiyorum. Şuanda Sağlık Bakanımızın da açıkladığı üzere süreç çok iyi gidiyor, inşallah insanlar bu rahatlığa kendilerini alıştırmazlar ve boşluğa bırakmazlar. Evde kalın, evde hayat var diyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (5)
Doktor TS 7 ay önce
Neden hiç yorum yok bu haberin altında? Sağlık camiası ile ilgili kötü bi haber görseniz sopaları alıp koşarsınız hemen.. Ey yurdum insanı yatacak yerin yok..
mehmet 7 ay önce
bu hemşire hanımın ellerinden öperim ancak doktorts gibi doktorlarda bana göre bu camiaya hiç yakışmıyor
albatros 7 ay önce
doktor olduğunu düşünmüyorum bu tarz antin kuntin yorumlar yapacak vakti olmaz doktorların
Doktor TS 7 ay önce
Hoşgeldin maganda kardeş.. Hemşire hanımın elini öpmene ihtiyacı yok. Kafasını yarma pardon gölge etme yeter.. Bak işine..
Trabzonlu 7 ay önce
Hayirdir kardeş gerçeği yüzüne vurdu diye mi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@