Karadeniz'den palamut fışkırıyor

Karadeniz'de palamut bolluğu yaşanıyor.

Karadeniz'den palamut fışkırıyor
banner432

Karadeniz’den bu sezon adeta palamut fışkırıyor. 

Karadenizli balıkçıların yüzü bu yıl palamutla güldü. Son 10 yılın en iyi palamut avını yaptıklarını ifade eden Fatsalı balıkçılar, "Denizden bu yıl adeta bereket fışkırdı. Palamut en çok avladığımız balık olurken vatandaşlar da sofralarına uygun fiyatı ile rahatça götürdüler. Palamutta sona yaklaştığımızı düşünüyoruz. Şimdi ise hamsiden bu bereketli avı bekliyoruz" dedi. 

Palamutların 1 ile 1,5 kilogram kadar geldiğini belirten Fatsalı balıkçı Yusuf Aktaş, "Bu yıl vatandaşlar palamuda doydu. 1,5 kiloluk palamudu 10 TL’den sattık ve adeta kapış kapış gitti" diye konuştu. 

Palamudun bu yıl sofraların vazgeçilmezi olduğunu ifade eden balıkçı Selahattin Babiloğlu, "Balıkçılarımız gerçekten bu yıl beklentilerinden öte bir sezon geçiriyor. Adeta Karadeniz’in her yerinden palamut fışkırdı. Artık palamut zamanı bitiyor ve hamsi sezonu başlıyor" şeklinde konuştu. 

Palamut sayesinde yüzlerinin güldüğünü dile getiren balıkçı Zeki Aygün ise, "Balıkçılarımız Karadeniz’de avlandılar ve nasibini fazlasıyla buldular. Hamsi sezonu bu aydan itibaren başlıyor ve artık tezgahlarımızın yine kralı hamsi olacak" açıklamasında bulundu. 

Fatsalı vatandaşlar ise balık fiyatlarını genel olarak ucuz bulduklarını, her çeşit balığı farklı günlerde aldıklarını ifade etti. 

Tezgahlarda balık fiyatları ise şöyle: Palamut tane 10 TL, hamsi 10 TL, çinekop 15 TL, mezgit 10-20 TL, barbun 10 TL ve istavrit 8 TL. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 15:15

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
he he
he he - 6 ay Önce

Şimdi ben bildiğim palamutta bolluk var diyorsunuz ama fiyatlar yüksek.Bolluk varsa palamutta fiyatları halkın bütçesine göre olması gerekir.Palamut olmadığı zaman 10-12,5 tl arasında satılıyordu.Bolluk var diyorsunuz fiyatlarda hiç bi değişiklik yok.Yok hatırlatalım doları bahane ediyorlardı dolarda düşüşe geçti.Artık bu fırsatçılığı bırakalım..

banner393

banner426

banner463

banner441

banner462