vardallar

Karadeniz'de balıkçı tezgahları çeşitlendi

Ordu'da balıkçı tezgahlarında balık bolluğu yaşanıyor.

Ordu 16.09.2021, 11:08
Karadeniz'de balıkçı tezgahları çeşitlendi

Ordu’da havaların da soğuması ile birlikte balıkçı tezgahlarındaki çeşitlilik artıyor.

Denizlerde 1 Eylül tarihi gecesi itibariyle avlanmaya başlayan Ordulu balıkçılar, yeni sezondan umutlu. Sezonun ilk günlerinde bol miktarda çıkan istavrit, balıkçıları sevindirirken, aralıklarla kendini gösteren hamsi de tezgahlardaki yerini alıyor. Palamut balığının da bol avlanıldığı Ordu’da balıkçılar, insanların tüm balık çeşitlerine ilgi gösterdiğini belirtiyor. Geçen yıl uygulanan hamsi yasağının, bu sezona yararlı olduğunu söyleyen balıkçılar, fiyatların ise ilerleyen günlerde düşebileceğini belirtiyor.

603103

Ordulu balıkçı Erdal Çamaş, insanların bu sezon balığa ilgisinin arttığını söyledi. Tezgahlarda en çok istavrit ve hamsinin satıldığını söyleyen Çamaş, “Tüm balık çeşitleri satılıyor. Şuan ara ara gelen yerli hamsi ve istavrite ilgi çok var. Palamut, mezgit ve levrek balığı da satılıyor. İlerleyen günlerde balık bollaştıkça fiyatların düşüşe geçeceğini düşünüyoruz” dedi.

Öte yandan tezgahlarda yerli hamsi 25, mezgit 25, istavrit 25, barbun 30, palamut 20 ve levrek balığının kilogramı 60 liradan satılıyor.

603103


Yorumlar (1)
Wakame 1 ay önce
Balıkçı esnafının %90 a ninin evine getiril çokluğuna çocuğuna geçirdiği para helal deil malesef. İnsanın içinde Allah korkusu olacak helal haram bilecek. Hamsi alıyoruz üstüne süsleyip tazeleri yirileri koyup altindan resmen çürük kokmuş balığı satan esnaflar var. Eve getirdim direk çöpe attim. Ufak balık satmalarini hiç söylemiyorum bile. Helal yemiyor %90 ı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@