banner526

banner533

banner535

Kahverengi altın: Fındık

Kahverengi altınlarına fındığa gözü gibi bakıyorlar.

Ordu 25.05.2019, 16:48 25.05.2019, 16:55
Kahverengi altın: Fındık

Yaklaşan fındık sezonu öncesinde üreticiler 'kahverengi altın' olarak nitelendirdiği fındıklarına gözü gibi bakıyorlar. 

Bahçelerinde mahsullerinin son bakımlarını yapan fındık üreticileri serbest piyasada oluşacak fındık fiyatlarına devletin müdahale ederek 20 TL gibi bir rakam olursa 2019 yılının ikinci yarısını ekonomik olarak iyi geçireceklerini ifade ettiler. 

Aylık gübre ve bahçe bakımlarını tamamladıklarını söyleyen üretici Ali Efrahim Cantürk, "Bahçelerimizde fındık iyi gözüküyor. Bizler de kahverengi altınımıza çok iyi bakıyoruz. İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız. Çok zahmetli olan mahsulümüzü toplaması, kurutması ve pazara indirmesi gerçekten bizleri fazlasıyla yoruyor. Artık herkesin üreticinin yanında olmaya çağırıyoruz. Fındık olmasa bu bölgenin ekonomisi çok iyi olmaz ve insanlar sıkıntılı günler geçirir. Burada biz planlarımızı hep fındığa göre yapıyoruz. Düğünümüzü, nişanımızı, alacağımız evi, arabayı ve iş yerimizi. O yüzden emeği yüksek olan mahsulümüze sahip çıkmamız gerekiyor” dedi. 

Kahverengi altın: Fındık


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Amele 1 yıl önce
Üretici memnuniyeti gözetilmez ise fındıkta ne verim artar ne de kalite. Gerisi beyhude çabadır.
Kantın 1 yıl önce
Şimdimi geldı mılletın aklı basına koyfen ındıler sehıre hep sosyete oldular bag bahce curudu gıttı sımdı bak nasıl yapaylrr
Ali.. 1 yıl önce
Güldürmeyin bizi????????
selim 1 yıl önce
5 tl bile fazla size
murat başkan 1 yıl önce
hükümete yakın isimlerden aldığım duyumlara göre "biz fındıkta politika olarak oy artışını belirledik. oy artarsa fındık fiyatını düşürüyoruz.. koyunculuğa destek ise tam gaz devam edecekmiş..ben duydum siz duymadınızmı..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@