7m

7m

hyundai

Fındık Üreticisi Miting istiyor

Fındık üreticisi açıklanan fındık fiyatının az olduğunu savunarak miting yapmak istediklerini söyledi.

Ordu 19.08.2017, 15:23 19.08.2017, 15:41
Fındık Üreticisi Miting istiyor

Ordu'nun Fatsa Ziraat Odası Başkanı İbrahim Ethem Kibar, 10 TL olarak açıklanan fındık müdahale alımı fiyatına tepki göstererek, üreticinin miting yapmak istediğini söyledi.


Başkan Kibar, açıklanan fındık fiyatın hayal kırıklığı olduğunu ve serbest piyasada 9,25 TL olan fiyatların gün geçtikçe aşağı düşüreceğini belirtti. Fatsa Ziraat Odası Başkanı İbrahim Ethem Kibar yaptığı açıklamada, "Açıklanan fiyat 500 bin fındık üreticisinin alın teriyle dalga geçmekten başka bir şey değildir. Devlet fındık üreticisine sahip çıkmak isterken üreticiyi sahipsiz bırakmıştır. Fındıkta 2 yıldır külleme hastalığıyla birlikte ciddi boyutlara ulaşan kalite ve randıman sorunu var. Kilosu 10 liradan alınacak olan mahsulde randıman farkı ve bilumum kesintilerle birlikte üreticinin eline geçecek ödeme 9 lira seviyelerinin altına düşebilir" dedi.

"Fındık baronları kazandı"

Kibar, "Bakan Fakıbaba'nın açıklamasından sonra üreticilerimizle yoğun bir telefon trafiği yaşadık. Açıklamanın gerçek olduğuna hiçbir üreticimiz öncelikle inanmadı. Fındık konusunda Ziraat Odaları Birliği Başkanımız Şemsi Bayraktar ciddi bir mücadele verdi. Fakat görüyoruz ki bizim lobisel anlamda vermiş olduğumuz mücadeleyi fındık baronları kazandı. Artık söz fındık üreticilerindedir. Üreticilerimizden yoğun bir şekilde miting talebi var ve bu anlık bir talep değil, uzun yıllardan beri fındıkta yaşanan olumsuz sürecin dışa vurum talebidir" diye konuştu.

Yorumlar (9)
Faruk 5 yıl önce
Güldürmeyin beni...
Murat 5 yıl önce
Ne yaparsanız yapın. Size haktır. Seçimlerde kime oy vereceğinizi iyi bilirsiniz.
Fatih 5 yıl önce
Kefende giycekler mi mitingde:)
Semih 5 yıl önce
Ver mehteri. Ver oyu al kovboyu
Atmaca61 5 yıl önce
Bu rezalet fiyat için denilecek gelime yok devlete destek ver ama devlet seni hicbiryerde korumasın mağtur etsin
Almanya 5 yıl önce
Almanyada yasiyorum 50 yasindayim her yil findiktan yirmi bin euro yapan var biz almanyada ac geziyoruz yeter artik temeli donecegim
A F 5 yıl önce
Bırakın bu işleri, boş yere milleti rahatsız etmeyin..
Telat kavi 5 yıl önce
Erkan tan nerde ver mehteri osmanlı torunlarının fındıgı cöp oldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@