Fındık fiyatları için dikkat çeken açıklama

 AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu fındık fiyatlarını üretici bahçeye girmeden açıklamaya çalıştıklarını söyledi

Fındık fiyatları için dikkat çeken açıklama
banner432

 AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, TMO’nun bu yıl geçtiğimiz yıla göre daha yüksek rakamlarla fındık alımını devam ettireceğini belirterek, “Allah’ın izniyle üretici bahçeye girmeden fındığın fiyatını açıklatmaya çalışacağız. TMO da ayın 15’inden daha ileriye gitmemek koşuluyla fındığı almaya devam edecek” dedi. 

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, bu yıl 18'incisi yapılan Geleneksel Çambaşı Yayla Festivali’ne katıldı. 2000 rakımlı Çambaşı Yaylası'nda Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Kabadüz Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen festivalde konuşan Gündoğdu, Türkiye üzerinde oynan oyunların fındık fiyatını etkilediğine ve geç açıklanmasına neden olduğuna dikkat çekti. Gündoğdu, “Ordu’nun meselesi, fındık meselesine her gittiğimiz yerde girmeyin diyorlar. Ama biz anlatmak zorundayız, fındığın takipçisi olmak zorundayız ve onunla ilgili de mücadele vermek zorundayız. Geçtiğimiz dönem bir sıkıntı yaşadık. Geçtiğimiz dönem fındık geç alındı. Bundan dolayı üreticilerimiz bize sitem etti, sonuna kadar haklılar. Fakat geçtiğimiz yıl 12 Ağustos tarihinde Türkiye’de dolar 5 liradan 7 liraya çıkartıldı. Türkiye’de Gezi olayları yapıldı, 17-25 Aralık darbe girişimi yapıldı, 15 Temmuz darbe girişimi yapıldı. Hiçbirinde başarılı olamadılar, ama tekrar buna rağmen Türkiye’de 12 Ağustos ekonomik darbe yapmaya kalkıştılar. Allah'a çok şükür onda da başarılı olamadılar. Tam o günlere denk gelmesinden dolayı bütün ekonomideki parayı doların o yükselişine karşı kullanmak üzere, farklı yerlerde kullanıldığı için fındık alımında geçtiğimiz yıl geciktik. Bundan dolayı özür diliyoruz, kusura bakmayın diyoruz” ifadelerini kullandı. 

Fındık fiyatları için dikkat çeken açıklama

“Geçen seneki fiyatın üzerine enflasyon payı eklenerek, TMO fındık alımını devam ettirecek” 
“Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız toplantıda, Cumhurbaşkanımız talimatını verdi, ‘fındık üreticisinin yanında olmaya devam edeceğiz’ dedi” diyen Milletvekili Metin Gündoğdu, şu ifadelere yer verdi: 
“Aksilik ve aksaklıklar var. Geçtiğimiz yıl en son gecikmeye rağmen 14 lira Ordu, 14 lira 50 kuruş da Giresun fındığıydı. Bu sene onun üzerine enflasyon payını koyup, TMO fındık almaya devam edecek. Onun için yarın fındığın fiyatını belirlemek üzere bakan beyle toplantımız var. Sonrasında Allah'ın izniyle üretici bahçeye girmeden fındığın fiyatını açıklatmaya çalışacağız. TMO da ayın 15’inden daha ileriye gitmemek koşuluyla fındığı almaya devam edecek.” 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
fuat
fuat - 1 ay Önce

Açıklamak için bahane üretmeyen şu işi adam gibi yapın iktidar siz değilmisiniz.sizi engelleyenmi var

Ali
Ali - 1 ay Önce

Sayin vekilim slm aleyküm ben vatandaş olarak fındık zahmet ve bakımı çok zor fiyat verirken her şeyi göz önünde bulundurun azami 20 tl olmalı Allah bir sizi vekil ettik bizi temsilen söz sizde 20 tl olursa iyi olur slm

Beykozlu
Beykozlu - 1 ay Önce

Bunlar her boku ona buna atmaya alışmışlar bunlardan üreticiye hiç bir faydası olmaz neden karadeniz bunlardan vazgeçmiyor anlamış değil 17 senedir birşey yapma hersene olduğu gibi gel vaat ver geçin bu işleri kardeşim

Mustafa
Mustafa - 1 ay Önce

Fındik fiyati en az 25 tl olmali. Çünkü tüccar findiğı dövizle satiyor. Doviz nerdeyse iki katina cikti. Ama gecenyil bizim findigin fiyati neredeyse dustu.

sefa tekin
sefa tekin - 1 ay Önce

TMO fiyat açıklamamalıdır. Devletin görevi fiyatlara müdahale etmek değil rekabet ortamı yaratmaktır. Tersinden düşünelim bu benim görüşüm, geçen yıl yükselecek olan fındık fiyatları devlet fiyat açıkladığı için yükselmedi üretici bundan zararlı çıktı. Bu demirel siyasetini bir an önce bırakmalıyız.

Cemil
Cemil - 1 ay Önce

Hep bahane uretiyorsunuz vaybe

Murat
Murat - 1 ay Önce

NOT. EDİN. İTALYA. FERRENO. DENEN. BU. ADAM. TEKELİNE. ADI ŰRETİÇİLERİ. FIYAT. İSTEDİYİ. GIBI. BELİRLİYOR. SELBEST. PIYASA. YOK. EN. AZINDAN. TABAN. FIYATI. OLSUN. 20TL. MİNŰMUN

Hüseyin Karakaş
Hüseyin Karakaş - 4 hafta Önce

Yetkisiz vekiller yine konuşuyor. Hikaye anlatmaya devam ediyor yetkili tarım bakanı duymaz görmez olacak kaybeden yine fındık üreticisi gariban köylüler olacaktır


banner421