Felçli kedi onun sayesinde hayata tutundu

 Ordu'da otomobilin çarpması sonucu felç kalan ve arka ayaklarını kullanamayan sokak kedisi, öğretmen Hülya Ağar'ın şefkatiyle hayata tutundu.

Ordu 23.07.2019, 11:40 23.07.2019, 11:49

Ordu'nun Perşembe ilçesine bağlı Hamidiye Mahallesi'nde yaşayan Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Hülya Ağar, geçen yıl bir otomobilin sokak kedisine çarptığını fark etti. 

Yaralı haldeki kediyi ilçedeki bir veterinere götüren Hülya Ağar, tedavisini yaptırdı. 

Daha sonra kedinin belden aşağısını ve arka ayaklarını kullanamayacağını öğrenen öğretmen Ağar, hayvanı evine getirerek burada bakımını üstlendi. 

Hülya öğretmen, her gün hayvanın altını bezlemeyi ve karnını doyurmayı ihmal etmezken, kediye adeta bebek gibi bakıyor. 

Ağar, "Pamuk" adını verdiği kedinin düzenli şekilde aşılarını da yaptırıyor. 

İki çocuk annesi Hülya Ağar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aracın çarptığı kediyi tedavi için veterinere götürdüğünü söyledi.

Kedinin tedavisini yaptırdığını ancak belden aşağısını ve arka bacaklarını kullanamadığı için veterinerin hayvanı uyutma önerisinde bulunduğunu anlatan Ağar, "Ancak ben buna izin vermeyerek kediyi kendi evime getirdim. Kedinin yaklaşık bir yıldan beri bakımını yapıyorum." dedi. 

Kedinin tuvalet ihtiyacını zorlukla giderdiğini aktaran Ağar, bunun için kediyi çocuk bezi ile bezlediğini ve her gün düzenli olarak banyosunu yaptırdığını ifade etti.

"Kediye aynen çocuk gibi bakıyoruz." diyen Ağar, kedinin yerde sürünerek hareket etmeye çalıştığını ve bu duruma çok üzüldüğünü vurgulayarak, hayvanseverlerden yürüteç talebinde bulundu.

Yorumlar (1)
Serkan BOSTAN 1 yıl önce
Sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn tekrar il içi ve il dışı yer değiştirme hakkı verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@