Ceren’in katil zanlısı cezaevine gönderildi

Ceren Özdemir'in katil zanlısı adliyedeki işlemlerin ardından cezaevine gönderildi.

Ordu 05.12.2019, 21:06
Ceren’in katil zanlısı cezaevine gönderildi

Ordu’da evinin önünde bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür Arduç (35) cezaevine gönderildi.

Önceki gün evinin önünde kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybeden Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür Arduç (35), emniyetteki sorgusunun ardından geniş güvenlik önlemleri altında Ordu Adliyesine çıkarıldı. Katil zanlısı, nöbetçi mahkeme tarafından, “canavarca hisle adam öldürmek ve iki polisi yaralamak” suçlarından tutuklandı. Özgür Arduç, Perşembe Efirli F tipi Cezaevine gönderildi.

İfadeleri kan dondurmuştu

Öte yandan cinayet zanlısı Özgür Arduç’un, emniyette alınan ifadelerinde, kendine göre güçsüz kişileri kurban olarak seçtiğini, silah bulabilmesi durumunda da çok sayıda cinayet işleyebileceğini söylemişti. Ceren Özdemir’i öldürdüğü bıçağı bir markette çaldığını itiraf eden cinayet zanlısı Özgür Arduç’un, cinayetin işlendiği gün kendisine farklı kurbanlar da seçtiği ancak fırsat bulamadığından olayı gerçekleştiremediği de öğrenilmişti.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen cinayet zanlısı, yaklaşık 6 saatin ardından saat 18.20 sıralarında geniş çaplı güvenlik önlemi eşliğinde cezaevine sevk edildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (6)
DuRsUnTeMeL 2 ay önce
Bu alçak hain şerefsiz yaşamayı hak etmiyor! Cinayeti işlediği yerde darağacını kurup asacaksın! Devlet böyle pislikleri beslememeli bizlerin ödediği vergilerle cezaevinde beslenmemeli...Savunmasız bir kız evladı böyle şey nasıl olur.
Aristo 2 ay önce
Yine bırakın onuda bir savunmasız kız kadın çocuk bulsun katlettin bu caniye iyi hal raporunu verenler kimse bu camiyi kim hücrede kalması ğerekirken açık cezaevine aldırmışsa kimse onlar ve onlara ğöz yumanlar bu kızcağızın asıl katilide onlardır yüce Allah asıl onlardan hesap sorsun şimdi alın caninizi iyi besleyin keyifle yatırın yatağına ninni söyleyin birde bu kızımızın ğiyinişi ve yaşam tarzına bakıp ohh olsun diyen işid kafalı yobazlarada bir sözüm var u bir evlattır kızdır o kara kalpleriniz o kara vicdanlarınız Allaha havale ediyorum o camiden o korkak kalleşten hiç bir farkınız yok sizinle aynı vatanda yaşadığımdan utanç duyuyorum. Mekanı cennet olsun bu kızın.
DuRsUnTeMeL 2 ay önce
Asın Gitsin bu pisliği!!
ayhan61 2 ay önce
Açık cezaevine koyun yine.. Adam hafta sonları çıkıp hava alsın..
Ali Papa 2 ay önce
Açık cezaevinden firar etmiş bir kişiyi, iyi hali var diye tekrar açık cezaevine göndermek tam anlamıyla akla ziyan bir davranıştır. Medeni ülkelerde cezaevinden firar çok ağır bir suçtur. Araştırdığım kadarıyla ceza süresine enaz 5 yıl eklenir ve yüksek güvenlikli bir cezaevine konur.Bizdede, cezaevi deyişiyle infazı yanar ve tüm cezasını yatmak zorunda kalırdı. Bu kural artık yokmu? Bu olayda kişi çok kısa bir süre sonra yine açık cezaevine gönderilmiş. İyi haline kim karar vermiş?Uzman kişilerden kurulmuş bir heyetmi yoksa uzman olmayan, cezaevi idaresinde bir memurmu? Nereden baksan büyük tutarsızlık var. Af teklifi olarak bilinen tasarı MHP den çıkmıştı. Topu AKP ye atıp kaçtı.
Deli 2 ay önce
Asalımda...!
Bu romantikler idama evet der, mecliste oylamaya gelince (Başörtüsünde olduğu gibi) kıvırırlar...!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@