banner518

Bıldırcın avcılarına ağır ceza

Ordu'da Bıldırcın avcılarına ağır ceza 

Ordu 01.10.2018, 17:18
Bıldırcın avcılarına ağır ceza

Ordu'da metal kafes, fener ve ağ kullanmak suretiyle usulsüz bir şekilde bıldırcın avı yapan 4 kişiye 11 bin lira para cezası kesildi. 

Ünye ilçesi Kocuklu Mahallesi Çınarsuyu mevkisinde İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında A.A. ve Y.A. isimli şahıslar, ellerinde fener ve ağ ile bıldırcın avı yaptıkları esnada suç aletleri ve metal kafes içerisinde 6 adet sağ bıldırcın kuşu ile yakalandı.
 
Yine Ünye ilçesi Sahilköy Mahallesi Metip mevkisinde H.İ.Y. ve A.D. isimli şahıslar da aynı aletlerle bıldırcın avı yaptıkları yaparken yakalandı. Bu kişilerin yanlarında 10 adet sağ bıldırcın kuşu ele geçirildi. 

Her iki olayda yakalanan 16 adet bıldırcın kuşu ve suç aletleri Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edilirken şahıslara ise toplam 11 bin 787 TL idari yaptırım cezası uygulandı. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
kemal günaydin 2 yıl önce
o hayvanlari yakalayanlara soruyorum acliktan ölecek durumdamiydiniz derelerde balik birakmayanlar ördek görüp hemen vuranlar dogayi felc ettiniz avcilik degil vahsilikten baska bir sey degil yaptiginiz.
M.Kuruçelik 2 yıl önce
Bildircin yakalamak eskiden beri bu yöntemle yapilir.Bu bir zevk meselesi.Kimse eti icin tutmazlar hayvanlari.Ama insanlari koruyamayan devletimiz hayvanlari koruyor.Tebrikler yazin bakalim cezayi....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@