banner556

>

Belediye başkanı fındık fiyatı için firmaları suçladı

AK Partili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, “Fındığı da fındık fiyatını da Roma, Londra, Washington merkezli oligopolist, yani alıcı piyasasında tekelleşen firmaların insafına ve tekeline bırakmayacağız.” açıklamasında bulundu.

Ordu 14.12.2020, 08:43
Belediye başkanı fındık fiyatı için firmaları suçladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından sezon başında 22 liradan alımı gerçekleştirilen levant kalite fındığın fiyatı Ordu’da 21 liraya kadar geriledi. 31 Aralık itibarıyla fındık alımlarını durduracak olan TMO’nun, fiyat düşüşünün devam etmesi halinde yeni yılda da fındık alımlarını sürdürmesi bekleniyor.

Fındık fiyatında yaşanan düşüşle ilgili Ordu Büyükşehir Belediye (OBB) Başkanı AK Partili Mehmet Hilmi Güler, 2020-21 fındık hasat sezonu öncesi temmuz ayında tekelleşen firmaların fındık fiyatına müdahale etmelerine izin vermediklerini söyledi.

‘FINDIĞIN FİYATINI BİZ BELİRLEYECEĞİZ’

Güler, “Fındığı da fındık fiyatını da Roma, Londra, Washington merkezli oligopolist, yani alıcı piyasasında tekelleşen firmaların insafına ve tekeline bırakmayacağız. Fındığın fiyatını biz belirleyeceğiz” diye konuştu.

Fındığa sahip çıkmaya devam ettiklerini kaydeden Güler, “Fındık fiyatlarıyla ilgili yapay gelişmeleri, fiyat oyunlarını yakından izliyoruz. Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli Bey’e de yakın temas içindeyim. Kimse merak etmesin. İnşallah yeni yılda da oyunları birlikte bozacağız” dedi.

Yorumlar (8)
Salih keskin 2 ay önce
Dalga geçer gibi,18 senedir yapamadık,18 sene daha verirseniz yapacağız, geçen sene 17 TL'den TMO fındık aldı,iç piyasada 25 TL'den sattı, Allah tan TMO çiftçinin dostu, düşman olsa fındığımıza hep el koyacak
Aslan AVCI 2 ay önce
İnşAllah maşAllah dış güçler iç güçler üst güçler alt güçler ne yapayım yani benmi gelip el koyayım bu işe sizler çözüm makamınsınız ağlama makamı değil.Lütfen artık kendinize bir çeki düzen verin yada makamınızı terk edin.Yazıktır günahtır
hüloğğ 2 ay önce
Hep CEHAPE'nin yüzünden değil mi?
jumbogarides 2 ay önce
EYY BATII / EYY ABD / YAHU MERKEL – İşte bunları duyarak geçen koskoca seneler
Sonuç değersiz türklirası ve kendine faydası olmayan yetkililerden medet uman
Fındığı için kahrolan biz.
Zengin yine zengin fakir daha çok fakir.orta derecesi kalmayan bir düzen
Mahmut 2 ay önce
Vay be findigi tarim bakanligi degilde belediye savunuyor hep bu chp nin şucu
Mehmet 2 ay önce
Bu gidişatla üreticiler italyanlarin işçisi durumuna düşecek, gibi gözüküyor
Şenel güdük 2 ay önce
Fındık ta fiyat istikrarı hükümetin istikrarı ile orantılıdır. Geleçek gunlerde
Görürsunuz inşAllah
KAMİL 2 ay önce
ŞİMDİ NEDEN BOZMUYORSUNUZ OYUNLARI ? MAHSÜLÜMÜZÜN DEĞERİ KALMADI YAZIK

Gelişmelerden Haberdar Olun

@