Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ), kamu yönetimi dersi veren Trabzon Valisi Nuri Okutan'ın öğrencileri, uygulama için İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencilerine ''kamu idaresi'' dersi veren Vali Okutan, daha sonra öğrencilerini valilikte yapılan 2008 yılı 3. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na davet etti.
Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, belediye başkanları ve kaymakamların hazır bulunduğu toplantıyı öğrenciler de izledi. Öğrencilere salona girişleri sırasında valilik görevlileri tarafından, Okutan tarafından satın alınan simit dağıtıldı.

Okutan, toplantıda yaptığı konuşmada, öğrencilerle plan ve koordinasyon konusunu işlediklerini, konuya daha iyi vakıf olmaları amacıyla toplantıya davet ettiğini belirtti.
Vali Okutan, kentte 24 kuruluşun yatırımlarının toplam maliyetinin 4.3 milyar YTL tutarında olduğunu ve çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Toplumun kitap okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla başlatılan okuma faaliyetinin kamu dairelerinde de yapılmasını istediklerini ifade eden Okutan, ''Zaman zaman birimleri dolaşıyorum ve okuma faaliyetinin toplu bir şekilde yapılmadığını görüyorum. Okuma birlikte yapılmalı. Trabzon kültür, sanat şehriyse ve bu özelliğini ortaya çıkaracaksak bu çalışmaya hepimiz katkıda bulunmalıyız'' dedi.

Okutan, her müdürlüğün tasarruf için tedbirler alması gerektiğine dikkati çekerek, ''Her ne konuda olursa olsun tasarrufa dikkat etmeliyiz. Su, benzin fark etmez hepsinde tasarruflu davranmalı, israftan kaçınmalıyız. Depolarımızdaki malzemeleri gözden geçirelim, bunlar devletin malıdır. Gerekiyorsa diğer devlet daireleriyle ve özellikle de halkımızın hizmetine aktarılmalı'' diye konuştu.

Toplantı, katılan yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin çalışmalarıyla ilgili bilgi aktarmalarının ardından sona erdi.