Of'ta 4 Camiye sela soruşturması

Trabzon'un Of ilçesinde 15 Temmuz gecesi sela okumadıkları gerekçesi ile 4 cami imamına soruşturma başlatıldı.

Of 22.05.2017, 07:32 22.05.2017, 09:20
Of'ta 4 Camiye sela soruşturması

Haber61 - Haber Servisi -Trabzon’un Of ilçesinde 4 Cami imamı hakkında 15 Temmuz Hain Darbe girişimi sırasında Sela okumadıkları gerekçesi ile soruşturma açıldığı öğrenildi.


Haber61.net’in edindiği bilgiye göre; Diyanet İşleri Başkanlığının vermiş olduğu talimat ile birlikte yurt genelinde bütün camilerde sela okunması kararı verdi. Of ilçesinde talimata uymadıkları öğrenilen 4 cami imamı hakkında İlçe Cumhuriyet Savcılığı soruşturma tamamladı. İmamlar hakkında iddianame hazırlayan savcılık dosyayı mahkemeye sevk etti.  
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Süleyman Özmen 4 yıl önce
İlahiyat, İmâm Hatip okuyan Hocalar kısıtlı eğitim gördükleri için, Medrese eğitimi almış bir kişiyi dışlayabiliyorlar sanıyorlarki dinin içerisine Medreseşilerin yeni firuatlar soktuklarını düşünüyorlar, İmâm Haatip, ve İlahiyat eğitim müfradatında kısıtlı eğitim gördüklerinden haberleri bile yok, kendilerinin diplomalı cahil olduklarını bile bilmiyorlar, şimdi böyle bir İmâm çabuk sapıtır çünkü Îlmi kıt olduğundan böyle mühim meselede ülkesini satabilir selâda okumaz cenazede yıkamaz, bunlar Kur'an-ı Kerimden Tefsir bile yazamayan İmamlar, bu ülkede din eğitiminin daha halâ kısmı seviyede müsadeli olduğundan kimsenin haberi bile yok, Medreseler ve Medrese usülü eğitim daha halâ Cemâatlerin eliyle merdiven altı diye tabir edilen seviyede okutuluyor onlarda tüm Cemaatler değil bir iki Cemaati geçmez, dini İslamı bu Cemâatler ayakta tutuyor desek yalan olmaz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@