23.01.2021, 19:06

Nwakaeme ve Ekuban işbirliği

Trabzonspor 4-3-3 dizilişi ile maça başladı. Orta sahada Berat ve A. Parmak savunmanın önünde, Flavio ise hücuma daha yakın olan oyuncuydu.

Aslında A. Parmak Flavio’nun bölgesinde olsa daha etkili ve takıma daha fazla katkı yapacağı kanaatindeyim. İlk göze çarpan Marlon ve Serkan’ın oyuna kötü başlamaları ve önlerinde oynayan Nwakeme ve Ekuban’a gerekli desteği verememeleri, boşaltılan alanları kullanamamalarıydı.

Yeni transferlerden Berat ilk defa on birde başladı. İlk vermiş olduğu izlenimler top tekniğinin iyi, topa göre kendini konumlandırması iyi eksileri ise topu devamlı yana ve geriye oynaması ve temposunun biraz düşük olması. Trabzonspor gibi şampiyonluğa oynayan bir takımda daha fazla öne ve daha fazla sorumluluk alması gerekir. Top sadece kendilerindeyken değil rakipteyken de top kazanıp oynamış olduğu bölgenin ağırlığını rakibine hissettirmeli.

İlk yarıda takımın tamamen hücum organizasyonlarını ve bütün hücum gücünü oluşturan oyuncular Nwakeme ve Ekuban’dı. Oyunda hiç gözükmeyen Djaniny, Ekuban’ın büyük katkısı ve asisti ile golünü attı. Fakat Djaniny’nin göstermiş olduğu performans Trabzonspor için yeterli olmayan bir performans. Trabzonspor üst sıralara oynamak istiyorsa bu bölgeye mutlaka bir transfer yapması gerekiyor.

Trabzonspor ilk yarıda deplasmanda nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadı. Kontrollü savunmada rakibine pozisyon vermeyen bloglar arasını kısaltan olumlu bir görüntü verdi. Trabzonspor ikinci devreye de aynı diziliş ve oyuncularla başladı. İlk yarıya göre daha hızlı ve tempolu bir başlangıç oldu. Harika bir kontra atak organizasyonunda Ekuban ile ikinci golü buldu. Yine bu organizasyonda takımın bütün hücum gücünü sırtlayan Nwakeme ve Ekuban ön plandaydı.

Trabzonspor’da A. Avcıdan sonra yapılan takım üzerindeki en önemli şeylerden birisi de takım boyunun çok iyi uygulanması top rakipteyken takım boyunu kısaltıp, topa sahipken takım boyunu uzatıp hem oyuncuların gereksiz koşu mesafeleri sarf etmelerini hem de boş yere yorulmalarını engellemiş oluyor.

İkinci yarıda Serkan ve Marlon’da kendilerini toparlayınca Trabzonspor saha da sağlam duran bir takım görüntüsü verdi. Ta ki 80. Dakikada A. Avcı’nın yapmış olduğu Ekuban değişikliğine kadar. Çünkü Ekuban sakat olmadığı müddetçe maçın en son dakikasına kadar saha da olması gereken bir oyuncu. Bu da A. Avcı’nın tek hatasıydı.

Deplasmanda olmasına rağmen oyunun kontrolü hep kendisinde olan taraf Trabzonspor’du. Trabzonspor’da bazı oyuncular bir Nvakeme veya bir Ekuban’ın performansını gösteremese de saha da kötü mücadele eden veya koşmayan tek bir oyuncu yoktu. Trabzonspor hakkı ile başkent ten üç puanı aldı.

Yorumlar (36)
Hüsnü 8 ay önce
Böyle maç analizimi olur takım oyunu oynuyoruz ömür yok baker yok elle tutulur forvet yokken bu galibiyeti sistem futbolu oynatan abdullah avcıya yazarım ... tony wakaeme de bugün gayet vasat oynadı yani biz başka maç mı seyrettik ?
Zafer sezer 8 ay önce
Berat yorumunuzda eksi olarak not düştüğünüz geri ve yan pas bence hatalı dik oynadı
Vfore 8 ay önce
maçı izlerken berat ı özellikle takip ettim. takımın lideri olacak karakterde bir oyuncu. potansıyeli daha nen kadar yükselir bilemiyorum ama bana çok keyif verdi
Cenk 8 ay önce
Beratı beş mac sonra görün adapte olunca o zaman göreceğiz şimdiden çok iyi sinyaller verdi çok beğendim yiģidimi....
POSTMEN 8 ay önce
Eğer BERATI eleştiriyorsan,sen bırak futbol yorumculuğunu,futbolla ilgili hiç bir ortamda bulunma ve sus.Hossoinin rakibe attığı topu neden eleştirmiyorsun.Bir an düşündüm acaba BERATLA takasmı ettikte Gençlerbiriğinde oynuyor diye.Öyle hatamı olur,baka baka topu rakibe attı.Sayesinde penaltıdan golü yedik.Son on dk. öldük öldük dirildik.Böyle yabancı futbolcu sempadizanlığıyla yorumculuk olmaz.İlk maçıydı, yıllardır oynuyormuş gibi oynadı,hiçde sırıtmadı.3,5 maç böyle oynasın o zaman fikir oluşur kafamızda.24 gol atıp kaçanın halini görüyoruz.Hakkını gözardı etmiyorum,yalnız son 10 maç gitmişti zaten.Sütü sağıp pişirirken döken beceriksizler gibi finale doğru hiç çaba göstermedi.24 GOL ATTI bize şampiyonluk mu yaşattı.Para kazandırmış.Başkanda paraları çöp transferlere harcadı.Sıfıra sıfır elde var Afobe,Canini.
Taraftar 8 ay önce
Geçen hafta serkanı yere göğe sığdıramamıştın yazında akrabasımısın? Marlon oyuna kötü başlamadı serkan kötü diye yanına yancı arama seni yazar diye aldıysalar bu siteye işinin gereğini yap eleştir,eleştirinin rekabetin başarılar getirdiğini bizmi öğretelim size ?Serkan asan 90 dk boyunca ne yaptı? Hatalarından başka,kamil ahmet oyunun son bölümünde dahil olmasına rağmen oyuna serkandan daha çok şey kattı oyuna, bu eleştirileri siz yapmazsanız serkan bi arpa boyu yol alamaz gerçi yapsanızda alabileceğinden şüpheliyim ben,adamın yeteneksiz olduğu paçalarından akıyor,perreira yı gözden çıkardığına göre ya transfer yapılacak sağ beke yada serkanı sezon boyu önümüze atacak böyle,biz sesimizi duyuramıyoruz bu yorumlarla belki siz eleştiri yaparak taraftarın sesi olursunuz,gerçek Trabzonspor taraftarıysanız ve yüreğiniz yetiyorsa tabi...
Taraftar 8 ay önce
Serkan gün geçtikçe gelişecek diye düşünen beyin ve futbol fukarası vatandaş Trabzonspor geliştirme yurdumu? Bi kerede gelişmişini getirsinler,senin gibi örümcek beyinliler yüzünden 30 senedir şampiyonluk göremiyor taraftarımız,o gelişecek bu gelişecek şu pişecek sonra 3 kuruş kazandırıp başka takıma gidecek kaymağını başka takım yiyecek sende gelişim aşamasında yolduğun saç başla kalacaksın hoştunuz
Yasar 8 ay önce
Sahanın en iyisi Berat I beğenmemesi garip!
serkan marlon iyiydi 8 ay önce
bu tkımın hucum opsiyonu çok kısıtlı. wakem eve ekubanı çıkar anca vitor ile kafa golü atabilir. diğer bölgeler idare ediyor. buna çözüm kaldı artık.
Yasar 8 ay önce
Katılıyorum Size , Serkan gerçekten çok kötü , top tutamıyor , orta yapamıyor , hep geriye oynuyor , transfer şart bu mevkiye .
TARAFTAR 8 ay önce
Serkan da gün geçtikçe gelişecek ama bu durumu anlayacak kapasite ben de henüz gelişmedi kusura bakmayın :(
B.Yılmaz 8 ay önce
Hocam beratı gömmeseydiniz keşke istatistikleri alt üst etti ve takım adaptasyonundan bahsetmiyoruz bile...Boy uzama olayı derken affınıza sığınıyorum anlamadım!!
İsa 52 8 ay önce
Gol atsa da asist yapsa da wakaeme eski goruntusunden cok uzak.Ciddiyetsiz ve bencil oynuyor.
Murat 8 ay önce
VAllaha siz ne derseniz deyin 2 haftadır takımın en iyisi Abdülkadir Parmak helal olsun
Ahmet BALTACI 8 ay önce
Sayın Macit Güven: Wakayemenin gol asist dışında yürüyüp durdu eski Wakayeme değil.
TS 8 ay önce
Vakame süper star durumunda değil, keyfi oynuyor lütuf ediyor bu böyle olmaz , yönetlm bu takıma santrofor transferi şart sağ sol bek oynayan, on numara futbolcu da şart.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@