vardallar

20.06.2020, 11:12

Nerede o eski rektörlük seçimleri!

“KTÜ Rektörü kim olacak?” diye bir soru gündeme düştüğünde eskiden;

- Acaba ilk gün yeni rektörün aracının kapısını kim açacak denir kıyasıya bir koyu muhabbet salıverilirdi. 

- Acaba KTÜ Rektörlük binasına ilk gün onu kim geçirecek tartışması fena halde ilerlerdi. 

-  Acaba Kalkınma Mahallesi'ndeki bir evde ne konuşuldu, adayları kim veya/yada Beşirli'deki o mekanın üstünde bağdaş kurup oturanlar aralarında hangi ismi belirledi faslında muhabbetler açılırdı.

- Acaba “şundan girsek”, “bundan çıksak” da oyları bütünlerken, dur hepsinin listesine asları koyalım lideri onlara bırakalım tarzında stratejiler geliştirilirdi..

- Acaba şu ismi şu medyacıya göndersek, onu öne çıkarıp yıpratsa da diğerini potaya soksak falan tarzında fena ayak oyunları önümüze konurdu.

-Acaba son model adaylar mı çıkarsak denirken en antikası sunulurdu.

- Acaba diye başlanırdı, "bilimden, KTÜ'den, yönetmekten, ondan bundan uzak" diye biterdi.. 

Şimdi seçim yok.

Dilekçe veriyorsun.

"Ben rektör adayı olmak istiyorum" diyorsun!

Mülakata giriyorsun.

Oldu bitti.

Aralarında 3 tane YÖK belirliyor.

Sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesine çıkıyor bu 3 isim.

Yukardaki gibi mi olacak?

Yoksa farklı mı?

Zaman ne der..

Hep birlikte  göreceğiz.

Yorumlar (8)
Mert 1 yıl önce
Kısaca deniyor ki sen 40 yıllık profesör ol 0niversite işinden anlamazsın. Senin aklın rektör seçmeye ermez. Söyleyen de Diplomasız cumhurbaşkanı
Oktay Yavuz 1 yıl önce
Üniversitelerin Liseden farkı kalmadı, bilimsel eğitim özgür ve özerk üniversitelet sayesinde gerçekleşir...
Osman 1 yıl önce
Zaten her şeyin onay mercii Cumhurbaşkanlığı oldu maalesef...
M. M 1 yıl önce
Yeni sistem bu ülkenin her şeyini elinden aldı.. Siz üstte açıkladığımız gibi daha neler elimizden uçtu gitti. Allah sonumuzu hayırlı eylesin.
Selami 1 yıl önce
Ne güzeldi o günler....Cemaatçi üniversite abilerinin ablalarinin cirit attığı. hatta fetö soruşturmalarina bile giren, rektörun nerde ve nasıl belirlendiği seçimler....Ne güzeldi o günler...
Karınca61 1 yıl önce
Anlamayan yazmasın. Seçim her yönüyle zıvanadan çıkmıştı. Vaaadler. Adamcılıklar. Devletin parasıyla hediyeler..... Vb... Şimdi birileri sırf cumhurbaşkanını kötüleyip diye boş boş konuşuyor... En güzeli şimdiki oldu. Anlamayana sivrisinek, sa....
Üstad 1 yıl önce
Bende üniversitede çalışıyorum aynı zamanda rektör adayıyım kusura bakmayın ama bilip bilmeden konuşan çok kişi var. Açık söyleyim ben kesinlikle seçimi tercih ederdim çünkü o zaman en fazla 4-5 tane rakip çıkardı. Şuan belki 200 belki daha fazla ama üniversite için hangisi daha iyi diye sorarsanız kesinlikle seçimin olmaması çünkü 24 yıldır bu işlerin içindeyim ve seçim olduğu zaman hep seçimden sonra bile adamcılık yapılmıştır. Oy vermedi diye söylenip pek çok akadeöisyene hem zulüm edilmiş hem bazılarının bilimsel çalışmaları bile engellenmiştir. Şimdi bunları bilmeden yaa demokrasi vardı seçim gitti kötü oldu demek sadece cahillliktir. ( Konunun cahilliği)
malcom x 1 yıl önce
ne yazı ama.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@