Türkiye'de geniş bir kesim tarafından takip edilen Miss Turkey yarışmasında derecelendirmeler belli oldu.

Türkiye'nin en güzel kızı unvanını Nursena Say alırken, ikinci sıraya Aleyna Şirin geldi. Üçüncü sırayı ise Avrupa güzeli Neşe Erberk'in kızı Selin Erberk Gurdikyan aldı.

Türkiye'de özellikle magazin otoriterleri ve dizi-film sektörü tarafından merakla takip edilen Miss Turkey 2022 final elemelerinin sonuçları bu akşam belli oldu.

Miss Turkey 2022 birincisi resmen belli oldu!

Yarışmada birincilik ipini göğüsleyen isim 24 yaşına ve 1.80 boyundaki Nursena Say oldu. İkinciliği 21 yaşındaki Aleyna Şirin kazanırken, 1984 yılında Miss Europe'yi kazanan Neşe Erberk'in 23 yaşındaki kızı Selin Erberk Gurdikyan üçüncü oldu.

3. GÜZEL: SELİN ERBERK GURDİKYAN

Türkiye eski güzeli Neşe Erberk'in kızı, 8 numarayla yarışan Selin Erberk Gurdikyan, Miss Turkey Supranational seçildi. 23 yaşındaki Erberk, 1.78 boyunda ve Florida Uluslararası Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi.

Miss Turkey 2022 birincisi resmen belli oldu!

Somer Şef'in sakalsız görüntüsü olay oldu Somer Şef'in sakalsız görüntüsü olay oldu

2. GÜZEL: ALEYNA ŞİRİN

5 numara Aleyna Şirin Miss Universe seçildi. 21 yaşındaki Şirin, 1.76 boyunda ve Özyeğin Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencisi.

Miss Turkey 2022 birincisi resmen belli oldu!

İŞTE TÜRKİYE GÜZELİ: NURSENA SAY

19 numara Nusena Say ise Türkiye'nin en güzel kızı seçilerek tacını taktı. Say, ülkemizi Miss World’de temsil edecek.24 yaşındaki Say, 1.80 boyunda ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun.

Miss Turkey 2022 birincisi resmen belli oldu!