MHP ve Kahraman lider

Ülkede Anayasa değişikliği için bir referandum yapıldı, AK Parti, MHP ve BBP’nin destekleriyle Evet oyları fazla çıktı ve yeni bir sistemin temelleri atılmış oldu.

Anayasa değişikliği ve Başkanlık sistemine daha ilk baştan yaptığı açıklamalarla sürekli karşı çıkan, MHP lideri Devlet Bahçeli ne olduysa bir anda kararını değiştirerek, Anayasa değişikliğine yeşil ışık yaktı,

Peki ne olmuştu, ülkenin milliyetçi partisi böyle bir kararı nasıl almış yada alabilmişti? MHP tabanı ve diğer sempatizanlarına göre ortada bir yanlışlık vardı. Üstüne üstelik sayın Bahçeli her mitinginde yüksek sesle, ülkenin geleceği için  Evet demek zorunda olduklarını dile getiriyor, bu konudaki ısrarcı ve kararlı tutumundan asla taviz vermiyordu.

Bu durum MHP içerisinde çatlak seslerin çıkmasına neden olmuş, partinin bazı kurmayları ile taban, partinin uçuruma sürüklendiğini gelecek seçimlerde baraj altında kalacağı endişesi yaşandığı hususlarını konuşmaya başlamışlar ve seçim sonrası da bu tür söylemler devam etmiştir. Hatta diğer partili şahıslar da MHP’nin gelecek seçimlerde baraj altı kalarak kaybolacağını, Bahçeli’nin ise bu yapmış olduğu hamleler ile kendine Başkan Yardımcılığını garantilediğini, bu nedenle miting alanlarında hırçın ve karalı bir tutum sergilediğini belirtmişlerdir.

Devlet Bahçeli, ülke genelinde partisi ve kendi hakkında yapılan eleştirilerin hiç birine bu güne kadar cevap vermedi,  hatta yapılan eleştirileri umursamayıp üslubunu her gün biraz daha sertleştirdi.
MHP tabanının bir kısmına göre Bahçeli partiye ihanet etmişti, diğer kısmı ise onun vatanı milleti için görevini yerine getirdiğine inanıyor, peki ya toplumun diğer kısmı?

Bana göre olayın çok daha değişik boyutu veya boyutları var; Sadece kesin olarak öğrenebildiğimi yazıyorum!

Devlet Bahçeli, ülkede kriz yaşanacağı durumlarda sürekli arabulucu olmuş ülkenin bekası için büyük fedakarlıklarda bulunmuştur.

Bilindiği üzere AK Parti yıllardan beri yeni bir anayasa ve Başkanlık sistemini sürekli gündeme getirmiştir. Ancak hiçbir partiden destek bulamamıştır ancak, AK Parti ve HDP nin bazı noktalarda bir araya gelmeleri, ülkede yaşanan 15 Temmuz süreci ve sonrası kapı arkalarında yapılan bazı görüşmeler sayın Bahçeli’nin kararlarında çok etkili olmuştur.

 AK Parti  anayasa değişikliğine HDP ile birlikte gidemez miydi? Çok rahat gider ve istediği sonucu fazlasıyla alırdı. Peki sonra ne olurdu, bugün ülkenin özellikle Güneydoğusunda çok daha kötü olayların yaşanabileceği, hatta ülkenin bölünebileceği gündeme gelmez miydi? Başkanın, bir yardımcısının HDP li olması durumunda, ülke büyük bir tehlike içinde olmayacak mıydı?

Bahçeli ve Kurmayları işte bu büyük tehlikeyi görerek, gündemde olmamasına rağmen anayasa değişikliği ve başkanlık sistemini bir anda dillendirmişlerdir. Keza HDP, AK Partiye bu konuda desteğini açıklamak üzereydi..

Sayın Devlet Bahçeli ülkenin geleceğini tehlikeye atmamak için başta partisi ve kendisini feda etmiş ancak, bunu parti tabanının bir kısmı  ve birçok insanın algılayamadığı görülmüştür. Sayın Bahçeli yaptığı bu onurlu davranışa sığınacak kadar aciz ve onursuz bir kişiliğe sahip olmadığı için gerçekleri ne kendisi ne de çevresindeki kurmaylarının açıklamasına asla izin vermemiştir. Kısacası büyük bir kahramanlık örneği göstermiştir.

Bir gün tarih MHP’yi ve özellikle sayın Bahçeliyi, onun vatanı ve milleti için yaptıklarını yazacak buna inanıyorum, bu arada MHP’nin kan kaybettiği söyleniyor aksine, her gün gerçekler ortaya çıktıkça MHP’nin nasıl güçlendiğini ve sayın Devlet Bahçeli’nin büyük bir lider olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Teşekkürler sayın Bahçeli bu vatana millete yaptığın katkılar için, asla yalnız değilsin. Vatan Toprağı Kutsaldır Kaderine Terkedilemez!
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman İskende
Osman İskende - 2 yıl Önce

Vay beeee Ne kahramanmış Bahçeli. En eğitimli ve kültürlü tabanına sahip ülkücülerde bunu görememiş siz gördünüz. Bırakın birilerine yama olmak için şakşakcılığı gerçekleri yazın. Yazık bu ülkeye

Hayati Topal
Hayati Topal - 2 yıl Önce

Sayın yazar;
Hayatınızda hiç NHP ye oy verdiniz mi. 50 yaşındayım. Hayatım boyunca Millet vekilliği ve yerel seçimler dahil MHP den başka Partiye oy vermedim. Bir sonraki seçimde Devlet Bahçeli ile gidilecek bir seçimde MHP nin alacağı oy %2 -%3 TÜR. Çevremden biliyorum. MHP seçmeni bilinçlidir. Öyle kolay vaz geçmez. Ama devlet Bahçeli Tabanına ihanet etmiştir. Biz ailece en az 20 oy veriyoruz. Referandumda hayır oyu verdik. Gelecek seçimde Devlet Bahçeli varsa bir tane bile alamaz. Çevremdeki Ülkücü ve milliyetçilerde aynı. Oy vermeyecek. MHP güçleniyor diyorsunuz. Belli Çok güçleniyor. Hayatında MHP ye oy vermemiş ve vermeyecek olanlar koy koyculuk yapıyorlar.Çok övüyorlar. Seçimde cevabı alınca görürüsünüz. O zaman yanlış düşünüyorsam özür dilerim. Ama siz MHP nin paraj altında kaldığında ne yapacaksınız. Özür dileyecek misiniz.
Rabbim neylerse güzel eyler.

okuyan61
okuyan61 @Hayati Topal - 1 yıl Önce

Teşekkürler içimizdekileri söyledin ve bana göre gerçekleri söyledin. Tekrar teşekkürler.

Ali Papa
Ali Papa - 2 yıl Önce

%2-3 biraz abartılı bir oy.Bahçeli liderliğindeki bir partinin alabileceği oy % 1.

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Hayatımda bu kadar zorlama bir analiz görmedim.Allah akıl fikir versin.

Dursun Zeren
Dursun Zeren - 2 yıl Önce

Sayın Serdar iktidarın hdp ile birlikte anayasa değiştirmesi ülkenin parçalanması kaçınılmazdı derken iktidarı hain planın içine düşmekten Devlet Bey kurtardı mı demek istediniz? Ayrıca Devlet Bey i alkışlayanlar MHP ye hayatında oy vermeyenlerdir.

Mahmut yıldırım
Mahmut yıldırım - 1 yıl Önce

Her gittiğim ortamda MHP yi savunan bir milliyetçi kardeşinizim, ama Bahçeli'nin yüzünü görmeye bile tahammülüm yok seçimde her şey çıkacak ortaya, senin gibi saçma yazı yazanlar boyunun ölçüsünü alacak, ülkücülük şereftir Şeref'ten taviz verilmez, Bahçelinin verdiği tavizler saraya yol olur

Osman BAYRAKTAR
Osman BAYRAKTAR - 2 yıl Önce

AYNEN KATILIYORUM

Hüseyin Akyüz, almaya
Hüseyin Akyüz, almaya - 2 yıl Önce

Yazar abi,ne zaman Adam olup,gercekleri yazmaya baslican acaba????,saygilar


banner393