Fatih Portakal FOX TV'den neden ayrıldı? Açıkladı

FOX TV'den neden istifa ettiği merak edilen Fatih Portakal'dan bir açıklama geldi. Fatih Portakal, "Ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim" derken FOX TV ise Portakal'ın kanaldan ayrıldığını doğruladı.

Medya 24.08.2020, 14:44
Fatih Portakal FOX TV'den neden ayrıldı? Açıkladı

FOX TV'den Fatih Portakal'ın kanaldaki görevinden ayrıldığını doğrulayan bir açıklama yapıldı. Açıklamada "Fatih Portakal, görevini bırakma kararı aldığını emekli olma isteğini kanalımıza iletmiştir. Aldığı karara saygı duyuyoruz. Yeni yaşamında başarılar dileriz" ifadeleri kullanıldı. Öte yandan FOX'den yapılan açıklamanın ardından bir açıklama da Fatih Portakal'dan geldi. 

FOX TV’den yapılan açıklamanın ardından bir açıklama da Fatih Portakal’dan geldi. Portakal açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"10 yıldır gurur duyarak çalışıp, birlikte keyifle yol aldığım @foxhaber’den kendi tercihimle ayrılmaya karar verdim. Sadece, “Ne yapmak istiyorum?” sorusunun cevabını aradım. İçsel devrime ihtiyacım vardı. Kariyer, tanınmışlık, kazanç vazgeçilebilecek şeylerdi. Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Kararı bu kadar net verdim. Bu yıl ve belki sonrasında toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim. Kalın sağlıkla."

Fatih Portakal FOX TV'den neden ayrıldı? Açıkladı

FATİH PORTAKAL KİMDİR?
Doğum tarihi: 2 Şubat 1968

Doğum: 2 Şubat 1968

Kaç yaşında: 52 yaşında

Nereli: Nazilli, Aydın

Eğitim: İstanbul Üniversitesi (1993), İstanbul Aydın Üniversitesi

Fatih Portakal 2 Şubat 1967, Nazilli, Türk gazeteci ve sunucu.

İlköğrenimini Nazilli'de; liseyi İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamladı. 1994 yılında yüksek lisans ve yabancı dil eğitimini yapmak üzere Avustralya'ya gitti. Fatih Portakal, eğitimi sonrasında Avustralya'da ünlü bir restoranı bir müddetliğine işletti. 1997 yılında Türkiye'ye döndü. Armağan Toper ile evlendi. 1997-2005 yıllarında Star TV'de muhabir olarak çalıştı. 2005 yılında gazeteci Mehmet Ali Birand'ın teklifi üzerine Kanal D'ye geçti. 2010 yılının Mayıs ayında FOX'un habercilerinden İrfan Değirmenci'nin teklifi üzerine FOX'a geçti.

Fatih Portakal, 2010-2013 yılları arasında FOX'ta Çalar Saat programı sunuculuğu yaptı. 2013'ün Eylül ayında FOX'taki kadın habercilerinden Nazlı Tolga'nın evlenerek yurtdışına yerleşmesi gereğince Fox Ana Haber programı sunuculuğu işini bırakması üzerine programı sunmaya başladı. Ayrıca Fatih Portakal ile Türkiye'nin Trendleri adlı programı da sunmaktadır.

Aydınlı sunucu, 43. Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Erkek Haber Sunucusu" ödülüne layık görülmüştür.

Yorumlar (12)
Gokhan61 2 ay önce
Keske fatihe sallayan su yorumcular bu ulkeye onun kadar faydali olsalardi
gerçekler 2 ay önce
ne tatilmiş be..bitmek bilmedi..ondan sonra ülke aç diye haber yap..gözünüz doymak bilmiyor
Kaptan 2 ay önce
Oğlum sen bir maşasın kendi iradenle hareket edemezsin, ağababaların seni istedikleri gibi kullanırlar sonrada bir kenara atarlar üstüne üstlük birde ben kendim bıraktım diye açıklama yaptırtırlar... buna derdimi şimdi ?
İsiyin 2 ay önce
insan hakkında yapılan şerefsizce yorumlara ancak bu kadar dayanabilirdi. lakin gazeteci görevini bırakamaz.
Odavut 2 ay önce
Yine büyük oyunu gördün ak partilim benim
ali 2 ay önce
keşke ülkenin kıymetini de az olsun bilseydin
katakulli 2 ay önce
bu kadar baskiya fov tv bile dayanamadi , halk tv tele 1 krt ne yapsin , yuzde 50 geri kalan yuzde elliyi oldurmek istiyor .bioz gidecek seyredecek haber kanali buluruz .
Cengiz 2 ay önce
Halk TV veya Can Dündar'ın yanına gitsinordan ihanete devam edebilir gazeteci bozuntusu
Davut 2 ay önce
Adamın ne ihanetini gördünüz ak parti güruhu? Ahaber izle mutlu ol
Mehmet keser 2 ay önce
CHP den millet vekili olursa şaşırmayın
Ercan 2 ay önce
Emperyalizme karsi olup onlarindan kanalindan ulkeyi kurtarmaya çalışmak gercekten acikli bir filmdi!!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@