banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Fatih Portakal bu sözleriyle sosyal medyada olay oldu

Fox Tv Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Libya'ya giden Türk askerinin doğalgaz ve petrol için orada olduğunu iddia etti. Portakal'ın sözleri sosyal medyada büyük tartışma konusu oldu.

Medya 07.01.2020, 10:50 07.01.2020, 10:58

Fox Tv Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'dan Türkiye'nin Libya anlaşmasıyla ilgili tartışma yaratan bir yorum geldi. Portakal, Türkiye'nin petrol ve doğalgaz için Libya'ya gittiğini iddia ederken, 'emperyalist devlet' imasında bulundu.

Portakal şu ifadeleri kullandı;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğalgaza muhtaç mıyız? Muhtacız diyor. Türkiye'nin gidiş sebebi belli zaten. Bırakın siz onu Libya'da ezilenler var Hafter darbeci o öyle şu böyle, demokrasi insan hakları, özgürlük; belli Türkiye'nin neden gittiği. Ve neden bir koruma şemsiyesi oluşturmak istediği. Anlaşmanın içeriği belli aslında doğalgaz ve petrol... Türkiye'de bu duruma geldi ya. Emperyalistleri biz niye eleştiriyoruz. İnsanların doğal kaynaklarını sömürüyorlar, onu yapıyorlar bunu yapıyorlar"

SOSYAL MEDYADA OLAY OLDU

Fatih Portakal'ın canlı yayındaki sözleri sosyal medyada tartışma konusu oldu. Bazı kullanıcılar Portakal'a hak verirken, bazı kullancılar da Portakal'ı suçladı. Twitter'da "Fatih Portakal" ve "ÖzürDilePortakal" etiketleri trend topic oldu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Laz 9 ay önce
Bu kimin adamı ülkeye düşmanlık yapiyo vatana ihanetten yargilanmali
kayıkçı 9 ay önce
amerika nın ne işi var diğer ülkelerin ne işi var diye birde yorum yapsa tamam diyeceğim. ama karşı olunca laza katılmamak elde değil.
alipasa 9 ay önce
Böyle bir yorum yaptığını ben defalarca duydum. Gerçi sizin de dediğiniz gibi doğu akdenizde amerikanın ne işi var. Peki bizim de orada çıkarlarımız söz konusu olmasaydı Libya ile yakınlaşır mıydık sizce? Mazlumun yanında olmalıyız diyorsak bakınız Doğu Türkistan, Yemen, Somali, Sudan,... çıkarımız yada bize kazancı olmadığı için buralarda değiliz. Tam bir emperyalist hareket. Portakalın da dediği bundan başkası değil bence.
tezkere doğru karar 9 ay önce
muhalifim, iktidarı beğenmem lakin tsk nın da raporu doğrultusunda doğru iş yapmıştır hükümet, portakala bu konuda katılmam. eleştirecek bir konu değil.
salih 9 ay önce
Başkan portakal.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@