Evlilik vaadiyle dolandırıldılar

Malatya'da aynı köyde yaşayan iki erkek, Ö.G. isimli kadın tarafından evlilik vaadiyle dolandırıldı.

Evlilik vaadiyle dolandırıldılar

Advertisement Advertisement

Malatya'da aynı köyde yaşayan iki erkek, Ö.G. isimli kadın tarafından evlilik vaadiyle dolandırıldı. Gaziantep'e giderek aynı kadınla ayrı ayrı nişan yapan iki kişi, birbirlerine davetiye verince dolandırıldıklarını anladı.
Malatya’da aynı köyde ikamet eden C.G. ve A.Ö. evlenmek için birer hafta arayla Gaziantep'e gelerek Ö.G. ile nişan yaptı. Kız tarafı ile düğün merasimi tarihini kararlaştırarak tekrar Malatya’ya dönen erkek tarafları, düğün günü yaklaştığında birbirlerine düğün davetiyesi vermeleri sonucu evlenecekleri kızın aynı kişi olduğunu ve dolandırıldıklarını anladı.

Mağdur aileler hemen Gaziantep'e gelerek polise şikayetçi oldu. Gelen ihbar üzerine çalışma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlileri olayın şüphelisi olan şahısların her iki erkeğe ve ailelerine aynı kızı gösterdiklerini tespit etti.


Ekipler, sanıkların erkek taraflarından süt parası, başlık parası ve evlenecek olan kıza kuyumculardan ziynet eşyası aldırmak suretiyle C.G.'yi toplam 50 bin TL, A.Ö.’yü ise 85 bin TL olmak üzere her iki tarafı 135 bin TL dolandırdığını belirledi. Ekipler daha sonra olaya karışan M.Y., H.P. ve Ö.G.’yi gözaltına aldı. 

Haklarında yapılan yasal işlemler sonrası adli makamlara sevk edilen şüphelilerden M.Y. ve Ö.G. tutuklandı. Şüpheli H.P. ise 2 gün önce bebeğini dünyaya getirdiğinden adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 11:15

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
DUMANOĞLU
DUMANOĞLU - 1 yıl Önce

ULAN BU ADAMI BİZ ZATEN YAKLAŞIK BU MALİYETE ALMADIK MI? NASIL OLUR DA BU KADAR BİR RAKAMA SERBEST KALIR MADDESİNİ KABUL EDERSİNİZ...

Savatanica
Savatanica - 1 yıl Önce

1.750 mi? Saka misiniz?

Taraftar
Taraftar - 1 yıl Önce

Yönetimin ne kadar kötü olduğunun özetidir bu. Ts tarihinin iho la beraber açık ara en kötü yönetimidir usta yönetimi. Sosa transferi ts nin en kötü transferidir. Yılın bidon transferlerine aday. Gurur duy muharrem usta eserinle.

serkan
serkan @Taraftar - 1 yıl Önce

söylüyoruz anlatamıyoruz 2013 de sadri şener den 180 milyon borçla teslim aldı kulübü iho bırakırken 2015 aralık ayında 400 milyon borçla bıraktı bunlar da bu zaman a kadar borcu 800 e çıkardı iho+usta=facia

karadeniz61
karadeniz61 - 1 yıl Önce

vAllahi yinede en iyi Baskan sadri senerdi.

banner426

banner204