7m


7m

hyundai

Berna Laçin'e şok soruşturma

Ünlü oyuncu Berna Laçin'e soruşturma açıldı.

Magazin 04.07.2018, 11:03 04.07.2018, 11:19
Berna Laçin'e şok soruşturma

Ünlü oyuncu Berna Laçin hakkında Halkın Dini Değerlerini Aşağılama" suçu kapsamında soruşturma başlatıldı.

Ünlü oyuncu Berna Laçin’e cinsel istismar suçluları ile ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle soruşturma başlatıldı.  Ünlü oyuncuya İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "Halkın Dini Değerlerini Aşağılama" suçu kapsamında soruşturma başlatıldı.

Ağrı'da kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in cansız bedeninin bulunmasının ardından sosyal medya kullanıcıları idam istekleri için hashtag başlattı. Oyuncu Berna Laçin ise cinsel istismar suçluları için istenen idam cezasına karşı çıktı. Laçin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar, psikiyatrlar, psikologlar, toplum bilimciler, hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!'' dedi.

Gelen tepkiler üzerine Berna Laçin, “İslamiyet ile ilgili tek kelime etmedim, kendi dinime niye laf edeyim! Deli miyim! Medine’yi bir şehir olarak söyledim! İçindeki kutsalı ayrı şehirlerin bugünki toplum düzeni içinde yaşayanlar ayrı! Medine’de yaşayan Arapları kutsal saymak nasıl bir anlayış! Art niyetin de böylesi!” şeklinde tweet atarak yanlış anlaşıldığını açıkladı. 
 


Yorumlar (4)
ACM 4 yıl önce
YALAN DEĞİL... MEDİNE SOKAKLARINDA YA DA BAŞKA KUTSAL DEĞERLERİ OLAN ŞEHİRLERDE TACİZ TECAVÜZ ÇOK. UZAĞA GİTMEYELİM ÖYLEYSE ... TRABZON!!! BU SOKAKLARDA DA TACİZ TECAVÜZ ENSEST İLİŞKİ SAYISI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR BEY EFENDİ. FAKAT ÖRTÜLÜYOR ÜZERLERİ. BUNLARI DA GÖRÜN LÜTFEN. BU KADAR SORUN VARKEN BERNA LAÇİN E SORUŞTURMA AÇMAK MI ÇÖZÜM?
ugur şirin 4 yıl önce
idam olan yerlerden biri kadınlar recm ediliyor erkekler idam medineyi ondan örnek verdi idam olmasına ragmen bu tür konularda hertürlü ahlaksızlık var onu demek istedi kapiş anladınız kapiş
MURATHANO 4 yıl önce
MADEM MEDİNE'Yİ BİR ÖRNEK OLARAK VERMİŞ NEDEN BAŞKA BİR ŞEHRİ DEĞİLDE MEDİNE DEMİŞ. DELİ MİYİM DİYOR AMA BENCE MİLLETİ DELİ SANIYOR. YAZIK, TOPLUMA MAL OLMUŞ AMA İNSAN OLAMAMIŞ.
HZ.ÖMERİN KILICI 4 yıl önce
PEYGAMBER EFENDİMİZ O TOPRAKLARDA DOĞMUŞ OLABİLİR ANCAK UNUTMAYALIMKİ BÜTÜN KAİNAT ALLAHA AİTTİR VE BU SEBEPLE HERYER KUTSALDIR.NEYAZIKKİ İNSANOĞLU CAHİLLİKTEN HALA SIYRILAMIYOR.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@