Tuncay Özkan hakkında suç duyurusu!

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, CHP Milletvekili Tuncay Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tuncay Özkan hakkında suç duyurusu!

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın Trabzon’un Maçka İlçesinde polis memuru ve vatandaşlara yaptığı hakaretlerin ardından Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, meclis üyeleri ile birlikte suç duyurusunda bulundu.

Maçka Belediye Başkanı Koçhan, “Hiçbir siyasetçinin vatandaşlara ve devletimizin görevli memuruna hakaret etme hakkı yoktur. ‘Gücümüz millet işimiz hizmet’ olan bir siyasi görüşün temsilcileri olarak bugün vatandaşımız tarafından bize verilen görevi layıkıyla yerine getirmek için CHP Milletvekili Sayın Tuncay Özkan hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.

Maçka Hükümet Konağında bulunan adliyeye giden Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan ve meclis üyeleri avukatlar ile birlikte suç duyurusunda bulunarak gerekli evrakları Maçka Cumhuriyet Savcılığına teslim ettiler. Adliye önünde konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Koçhan, “7 Nisan Cuma günü ilçemizde yaşanan Türkiye siyasi tarihinde çok üzücü bir olay için Maçka Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmak üzere geldik. O gün CHP Milletvekili Sayın Tuncay Özkan, Maçka’daki mitinginde trafik güvenliğini tehlikeye düşürmüş, Özkan’ın kendi ifadesiyle önce vatandaş olduğunu düşündüğü, sonrada polis olduğunu öğrendiği kişiye şu ifadeleri kullanmıştır; “Çekil oradan be, sus, terbiyesiz. Sus, hadi oradan terbiyesiz. Edepsiz seni, defol. Hadi defol, senden mi korkarız lan biz. Defol hadi it” diyerek hakaret ve tehditte bulunmuştur. Bu ifadeler Belediye Başkanı, meclis üyeleri ve vatandaşlarımızı derinden üzmüş, Türkiye siyasi tarihinde leke olarak kalmıştır. Hiç kimsenin gerek vatandaş, gerekse devletimizin görevli polisine hakaret etmeye hakkı yoktur. Bu olay bizleri ve Maçka halkımızı derinden üzmüştür. Bizde bunla ilgili yasalar çerçevesinde gerekli kanunu hakkımızı kullanmak için buradayız. Hiçbir siyasetçinin vatandaşlara ve devletimizin görevli memuruna hakaret etme hakkı yoktur. Biz siyasi görüş ve aldığımız terbiye gereği, bizim tek gücümüz milletten gelir, işimizde millete hizmettir. Onun için gücümüz millet, işimiz hizmet olan bir siyasi görüşün temsilcileri olarak bugün vatandaşımız tarafından bize verilen görevi layıkıyla yerine getirmek için CHP Milletvekili Sayın Tuncay Özkan hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2017, 17:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Öztürk
Hasan Öztürk - 3 yıl Önce

Başkan önce Baklava işini acıklasın.işin asıl mimarı kendisi.

Muhammed Herduran
Muhammed Herduran - 3 yıl Önce

Hamsiköy'de en güzel manzaralı yer kazınıp taş ocağı yapılırken, binlerce ağaç kesilirken, Yüce Rabbimizin bize emaneti olan doğa katledilirken sesiniz çıkmadı ama.

Murat şahin
Murat şahin - 3 yıl Önce

Asıl suc duyurusu Belediye başkanı için yapılmalı.belliki görevi kötüye kullanıp Maçkada sinsi bir oyunu devreye sokmuş

Hüseyin başkan
Hüseyin başkan - 3 yıl Önce

Ula Maçkalı hemşerilerim habu adamımı Belediye başkanı secdiniz.bundan iyi marangoz olur

Satarili
Satarili - 3 yıl Önce

Bu mağdur senaryoları çok tanıdık. Baklavalı kutlama sizi eleveriyor. Biraz daha dikkatli olun beyler millet alıyo ayıp oluyor.

Hüsnü
Hüsnü - 3 yıl Önce

Hayır çıkar da partisine bir şey olursa anında parti değiştirir

Turan duman
Turan duman - 3 yıl Önce

Erdoğanın oyunları bitmedi birde bu caylak dümenciler cıktı ortaya

SIRADAKİ HABER

banner513