Trabzon’da skandal! Seçimi kaybetti, mezarları çıkarttırdı

Trabzon’da ilginç bir olay yaşandı. İddiaya göre seçimi kaybeden muhtar, daha önce bağışladığı kendi arazisinde yer alan mezarlıktaki mezarların çıkarılmasını istedi.

Haber61 Haber Servisi

Trabzon’un Maçka İlçesi Üçgedik Köyü’nde son seçimlerde muhtarlık el değiştirdi. Muhtarlığın el değişmesinin ardından köyde yaşananlar ise pes artık dedirtti.

İddialara göre; Köyde 15 yıl aralıksız muhtarlık yapan Dursun Yeşilaraz, son seçimlerde muhtarlığı kaybetti. Yeşilaraz muhtarlığı kaybetmesinin ardından, daha önce bağışladığı arazisindeki mezarlıkta yer alan kendisine oy vermediğini iddia ettiği ailelere ait mezarların çıkarılmasını istedi.
Bu gelişme üzerine alanda mezarlıkları olan vatandaşlar tepki gösterse de mezarları taşımaya başladı.

Konuyla ilgili konuşan yeni muhtar Ziya Yeşilaraz da olayı doğrularken “Bizim de orada mezarlarımız var. Kış ayı olduğu için taşıyamadım. Yaz dönemi geldiğinde taşıyacağım. Eski muhtar kendisine oy vermeyen kişilere karşı böyle bir yöntem izledi bizler de hayretler içerisinde takip ettik. 15 yıl muhtarlık yaptı, bir yıl ona oy vermediler diye işe mezarları çıkartmakla başladı.” dedi.

Eski muhtar Dursun Yeşilaraz ise konuyla ilgili “Kendisinin bilgisinin olmadığını”  ifade etti.
Trabzon’da skandal! Seçimi kaybetti, mezarları çıkarttırdı

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 22:33
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim yeşilaraz
Selim yeşilaraz - 3 ay Önce

Vatandaş iki kez şikayette bulundu yolları kestikleri için. Birisini savcı kimi dinledi bilmiyoruz takipsizlik verdi. Diğeri jandarmada.sadece bu şahsın ismini zikr etmeye de istemiyorum kendisi yakınları yani dayısının coçukları teyzesinin çocuklarına yaptırıyor. Bi bir ayıp bor rezillik baştan başa. Buraya mülkü amir belediye başkanı cumhuriyet savcısı daha kötü bir olay olmadan yolları belirlemeli haksızlzliklara müdahale etmeli. İnşAllah daha götü bir şey olmaz kötü derken anlayın inşAllah birilerinin bir hataya düşmesi bir an önce önlenir.

Kemal  Ayyıldız
Kemal Ayyıldız - 3 ay Önce

Yazıklar olsun bari ölmüş insanları rahat bıraksınlar eski muhtar da hiç merhamet yokmuş galiba

birhan şahin
birhan şahin - 3 ay Önce

orda mezarı çıkarılan dedem babaannem büyük amcam eski muhtar öyle yaptı yeni muhtar böyle yaptı beni ilgilendiren tarafı insanlık bu kadarmı alçaldı ben ona bakarım sebep olan herkimse kendi aile mezarımızın yanından gecerken vicdanları sızlamayacakmı

Coşkun yazıcı
Coşkun yazıcı - 3 ay Önce

Yazık günah sen muhtar olamassın iyi ki seni secmediler laf agızdan söz agızdan cıkar bir kere verdin mezar yaptılar sonra caymak olmaz muhtar bu döneme kadar aldıgın para haram sana

Suat Şahin
Suat Şahin - 3 ay Önce

Biz korktuğumuz için değil belaya bulamamak için aldık mezarlarimizi onlarda adamız delikanlıyız diye dolaşmasın sokaklar da etek giyip dolassinllar

birhan şahin
birhan şahin @Suat Şahin - 3 ay Önce

o yaptı bu yaptı ben anlamam insanlık bu kadarmı vicdanı karalaştı

RUSTEM AĞA
RUSTEM AĞA - 3 ay Önce

NE İŞ YAHU MİLLET ZIVANADAN ÇIKTI.YAZIK BİR BİR İNSANLIK DEĞERLERİMİZ YOK OLUYOR. İNANIN FIKRADA DAHİ BÖYLE ŞEY OLMAZ.BEN ESKİ MUHTAR ADINA HİCAP DUYDUM. NE SÖYLİ YEYİM MİLLET OLARAK AKLIMIZI RUHUMZU KAYBETTİK. ALLAH ISLAH ETSİN

Hacer küçük
Hacer küçük - 3 ay Önce

Nefretle kınıyorum çok günah bırakın ölüleri görülecek besabınız varsa dirilerle gorun dünya gimseye kalmaz ne istetiniz o insanlardan mekanları cennet olsun azabları varsa Allah ef etsin bari bir yasin okuyun ruhlarına yazık ????????????

Serpil
Serpil - 3 ay Önce

Muhtarları da devlet atasın bence küçük yerde yani köylerde muhtarlık seçimleri genelde sorunlu oluyor onun için devlet atasın kimse birbirine kin tutmasın bence..


SIRADAKİ HABER