Pekşen'den önemli iddia: "Sümela'da tadilat yok, yalan var"

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Sümela Manastırı için, "Tadilat yapılıyor gerekçesiyle Sümela Manastırı’nın kapalı olması koskocaman bir yalan. Buranın kapalı kalması bir kafa yapısı meselesidir.” dedi.  

Maçka 24.07.2017, 10:52 24.07.2017, 14:26
Pekşen'den önemli iddia: "Sümela'da tadilat yok, yalan var"

CHP'li Haluk Pekşen, Trabzon ziyaretinde Maçka’da partililerle bir araya geldi. Pekşen partililere yaptığı konuşmada, Sümela Manastırı’yla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Pekşen, “Maçka’da bir senaryo oynanıyor. Bir sürü bilgi geldi fakat gördüğümüz durum şu ki tadilat yapılıyor gerekçesiyle Sümela Manastırı’nın kapalı olması koskocaman bir yalan. Sümela’da tadilat falan yapılmıyor. Aylardır sıkı bir şekilde takip ettim. Şimdi de geldim, bizzat gördüm” dedi.

KAFA MESELESİ

Pekşen, “Taş düşebileceği ihtimaline karşılık yapılan ihalede Nisan ayından itibaren hiçbir şey yapılmadı. Buranın kapalı kalması bir kafa yapısı meselesidir. Manastır neden kapalı tutuluyor elbet bizlerin bir fikri var ama niyet okuma peşinde değiliz. Yüklenici firmaya hiçbir hak ediş veya ödeme yapılmaması aslında her şeyi ifade ediyor. Niyetleri Maçka’nın lehine değildir. Maçkalıyı işsizlik nedeniyle göçe mahkûm etmektir” diye konuştu.

KAPATMAK İHANETTİR
 
Vekil Pekşen, “Turizmden evine ekmek götürenler, Sümela’nın kapalı kalmasını çok ağır bir şekilde ödüyor. Ödemeye de devam ediyor. Yalnızca Sümela Manastırı’nı gezen turist sayısı 450 bin. Trabzon’a gelen turist sayısı 2 buçuk milyon. 450 bin turist yabancı, yerli turistten bahsetmiyorum. Gelen turist Sümela Manastırı’na şaşkın şaşkın bakıp gidiyor. Sümela Manastırı’nı kapatmak ihanettir. Bunu dünyanın gündemine taşıyacağım. Önümüzdeki ay kalabalık bir grupla Sümela Manastırı’na geleceğim” ifadelerine yer verdi.    Karadeniz’de Son Nokta


 

Yorumlar (8)
Trabzonlu Hayati dayı 3 yıl önce
Akp zihniyeti her alanda Türkiyemizi inim inim inletiyor.Allah sonumu hayırlı etsin
Ercan 3 yıl önce
Sn Pekşen; Bir tarihte Sümela Camii yapılmış olsa dediğiniz örtüşecek . Beceriksizlik deseniz ona da katılırım ama ''kafa yapısı '' nedeni ile kapalı kalması konusunda tam salladınız diyeceğim. Hem de desteksiz..
İlhami ACUN 3 yıl önce
Sayın PEKŞEN tadilat yok diyorsunuz kafa yapısı diyorsunuz ancak kafanızda işçi beresi var...
Diyalog rafta 3 yıl önce
Tabiiki kafa meselesi, ayakkabı köselesi değil. Nasıl ki, Kemerkayadaki Metropolitan kilisesi yok edildi, sıra Meryamana Manastırın da. Orayı Ayasofya gibi Camiye çevirme şansı da yok, Üstelik yıllar önce Bartholomeos ile Manastır da başlatılan Fetö'nün icadı dinler arası diyaloğu da rafa kaldırmış durumdayken.
gelincikderesi 3 yıl önce
Sayın Pekşen Sizin meseleniz Ayasofya olmalı Sumela değil. Bırak da Hristiyanlar ayin etmesinler.
Sedat61 3 yıl önce
Chp zihniyeti diyorum bende onlar avrupada yakiyor yikiyor ibadete kapatiyor.kaldiki tadilat var deniyor neden inanma yoksunusunuz la yapin orayi camii tam delirsin bunlar
halil ibrahim yılmaz 3 yıl önce
sayın milletvekilimiz haluk pekşen bey sümela manastırının maçka halkına yararlı ola bilmesi için hemen yakınında bir halk pazarı olmalı değilmi maçkanın yerli halkı ürünlerini satabilmesi için yoksa yılda 1000000turist gelse nefaydası var maçkaya bu iyi bir fırsat hazır kapalıyken halk pazarı proje si ni bir düşünün bence siyaset üretmek üzerine yapılmalı saygılarla
Sertac 3 yıl önce
İçerdeki iskeleler ellerinden öper sayın vekil. Senin sesinin yüksek çıkma nedeni suçluluk psikolojisi. Bu neden fetöcü kardeşinden ötürü olmasın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@