banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Koçhan: Bana versinler hemen yaparım

Koray Koçhan, Sümela Manastırı’na teleferik projesi için böyle dedi

Maçka 30.01.2018, 12:27 30.01.2018, 12:43
Koçhan: Bana versinler hemen yaparım

Haber61/Haber Servisi - 4 yılını değerlendirdiği toplantıda konuşan Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan Sümela Manastırı’na teleferik projesi ile ilgili çarpıcı değerlendirmede bulundu.


Koçhan, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne göndermede bulunarak, “Bana versinler hemen yaparım” dedi.

Koçhan şunları söyledi;

“2015 maliyeti 6 milyon euroydu. Şimdi 7 milyon euro eder. Bugün 30 milyon yapsın. Gelen turist sayısı 1 milyon.  Teleferike 10 lira verse herkes gelenler. Yılda 10 milyondan fazla kazanır.  Bana versinler yarın yapayım. Senede 10 milyon kazanacak bir proje. Önce Sümela manastırına teleferik yapılması gerekir. En önemli bir proje olduğunu düşünüyoruz. Yapılacağına eminiz ama hızlanması lazım.  Asla da doğayı bozmadan gişenin girişinden manastır altındaki karşılama yerinden yukardaki manastır karşısında seyir terasına ordan da manastır altındaki patika yola çıkacak.  Bu proje hem Maçka hem Trabzon hemde Türkiye için çok önemlidir.”

Sümela Manastırı ile ilgili soruya Koçhan, “Bu konuyu Büyükşehire verdiler. 7-8 ay önce gündeme geldi. Proje takibinde öncelik sıralaması değişik. Onlarınki daha geride olabilir.  Bana göre zaman kaybettik özeleştiri yapıyorum. Çok daha önce yapılabilirdi” diyerek cevap verdi.

Koçhan "Nato Üssü, Çakırgöl kayak merkezi ve Sümela Manastırı’na teleferik projeleri Maçka’yı ve Trabzon’u ayağa kaldırır" ifadelerini kullandı.

Koray Koçhan'ın açıklamalarından önemli detaylarda şu şekilde:

* Dereye sırtını dönen bir maçkadan dereye yüzünü dönen bir maçka oluşturduk.

* Şimdi bayrak tepeden Maçka’yı fotoğrafladığımızda eski halinden eser kalmadı. Yeni haliyle maçka demek zor.

* Tornavidası olmayan Maçka belediyesi şimdi parke gönderiyor. Diğer arkadaşlarımza destek oluyoruz.

* En başarılı karla mücadeleyi gerçekleştiren Maçka olmuştur. İddialıyız bu konuda. Gece ambulans kurtardık tedaşın yolunu açtık. Bir tane kapalı yol kalmadı. Evet bu konuda iddialıyız.

* Hızlı interneti hak eden bir ilçe Maçka. Bunu gündemde tutmanızı rica ediyorum.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
vatandaş 3 yıl önce
dokunmayın bırakın ora doğalkalsı dangur dungur demir yığınlarına boğmayın
Ertuğrul Gazi 3 yıl önce
MİLLET UZAYA ÇIKMAYA BAŞLADI AYDA KAHVALTI YAPIYORLAR... BİZİM YÖNETİCİLERİMİZ TELEFERİK TARTIŞMASI YAPIYOR... KORAY BAŞKANA İMKAN VERİLMESİ LAZIM BAZI ŞEYLER EĞER ŞEHRE YATIRIMI ENGELLİYORSA GEREKENDE YAPILMASI LAZIM... OFG ve SAZ EKİBİ TARİHİ YAPILARIN YANLARINA İMAR AÇTIRANA KADAR TARİHİ YAPILARIN ZİYARETÇİ VE TURİST ÇEKMEK İÇİN BİR ŞEYLER YAPIN... BU ŞEHİR SİZİ İHANETİNİZLE HATIRLAYACAK...!!!
KELEŞPAŞA 3 yıl önce
2015 YILINDAKİ 6 MİLYON EURO 2018 DE NEDEN 7 MİLYON OLDU ANLAYAMADIM
fatih 3 yıl önce
Koray koçhan a Kumrulu mahallesi sakinleri olarak yol şikayetimizden bahsettik 15yıldır asfalst istiyoruz, kendisi yolu yeni tarattıklarını söyledi, halbuki taramak çözüm değil, sadece görüntü yapıyor milleti kandırdığını sanıyor, seçim zamanı bizde aynısını yapacağız o zaman bu milleti kandırmanın faydası olmadığını görecektir
erdi 3 yıl önce
Bana versinler yarın yapayım lafa bak sana neden versinler macka belediyesi yokmu
Fathe 3 yıl önce
koray koçhan Kumrulu mahallesi yolunu ayılar bile kullanmıyor,sayenizde köyümüze ayı uğramıyor teşekkür ederiz. seçimlerde görüşmek üzere
Pompa 3 yıl önce
partiye gayıtlımısın
Gökhan 3 yıl önce
Tayyip bunların alayını değişmesi lazım ne kadar iş yapamayan varsa Trabzon’da Ordu iline bakında utanın ben bildim bileli ypk boztepeye yapacağız yok sümelaya sıktınız iyice
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@