03.01.2021, 21:19

Maç kazanmaya devam

Geçirdiğimiz pandemi dönemi maalesef Trabzonspor açısından çok da iç açıcı geçmedi. Hatta bu yılki beklentilerin çok uzağında yapılan başlangıç tüm camiada karamsar bir hava bıraktı. Teknik direktör değişikliğinden sonra arka arkaya kazanılan maçlar en azından camiada sessizliğin hakim olmasını sağladı. Puanlar diyorum zira ortaya konulan oyun performansı Abdullah hoca dahil kimseyi tatmin etmediği de bir gerçek. Ortalama puan olarak Abdullah Avcı yönetiminde şampiyonluk puan ortalamasını yakalayan takım oyun olarak hala istenilen düzeyde gelişim gösterememiştir. Geçen haftaki Galatasaray mağlubiyeti ve teslimiyetçi oyun yine akıllara soru işaretleri getirmedi değil.

Maça bu ortamda hazırlanan Trabzonspor’u, en etkili oyuncularının cezalı olduğu sakatlıkların da etkisiyle haftalar ilerledikçe sezon başı performansından uzak bir Karagümrük bekliyordu. Hemen hemen aynı dizilişte sahaya yerleşen iki takımdan Trabzonspor bundan önceki haftaların aksine rakibi karşılamadaki referans çizgisini biraz daha öne çıkardı. Fakat burada istenilen kompakt yapı ve rakibe baskıdaki çoşkudan uzaktı. Bu yılın en büyük problemlerinden olan topa tempo vermede de yine zorlandı. Bununla birlikte rakibin saha içi oyun şefinin de sakatlanması oyun kurmadan daha çok agresif savunma ve kazanılacak toplarla hızlı çıkışlara kaldı ama etkili silahı N’Dao nun yokluğunu çok hissettiler.

Devre arası konuşmalar ve erken gelen gol biraz daha Trabzonspor’a özgüven verdi. Burada rakibin de çok fazla silahının olmaması bir avantajdı. Genel anlamda Ekuban ve Wakaeeme nin bireyselliklerinin belirleyici olduğu Trabzonspor hücumları, oyuncular arası uyumdan uzak olunca tabelaya yansımadı. Geçen yıldan beri Trabzonspor’un üretkenliğinin en önemli mimarları olan bu ikili gerçekten ligimiz için takımımız adına büyük bir şans. Dizilişte Ekuban’ın çizgide değil de forvet arkası pozisyona yerleştirilmesinin üretkenliğin tabelaya yansımasına da katkısı olacağına inanıyorum. Bu formasyon muhtemel bir bloklar arası mesafenin açılmasını sağlayabilir ama Abdullah hoca tam da bunun için burada değil mi? Trabzonspor, Rizespor maçının ardından Avcı döneminde en çok şut attığı (14), korner(8) kullandığı bir maçı geride bıraktı. Şu ana kadar orta sahadan hiç bahsetmedim sona bıraktım. Takımın bu yılki en büyük sorununun bu bölgede olduğu aşikar ne topa tempo vermesi, pasla adam veya blok geçmede çok başarılılar ne de drilblingle mesafe kat etmede! Bu bölgeye devre arası transfer yapılacağı da gelen duyumlar arasında zaten. Sanırım forvet takviyesi de gündemde. Ama bence geçen yılın gerisinde performans sergileyen oyuncuların tekrar kazanılması da ciddi bir transfer katkısı sağlayabilir.

Maçın iyilerine gelince Ekuban ve Wakaeme yi ön plana çıkarmak gerek ve uzun bir aradan sonra görev alan Majeed’i de tebrik etmek lazım.

Yorumlar (15)
Mavi 9 ay önce
Majid , vitor ile stoperde oynar çok daha başarılı olurlar edgar sağ bek de oynayabilir olumlu ileri çıkışları oyuncu...
mavi 9 ay önce
futbol dehası olduğun belli bilen bilmeyeni çözüyorsun...yoruma yorum değil fikrin olsun..
Erdem 9 ay önce
@Ahmet Can; Kamil Ahmet her yerde oynuyor maşAllah, Edgar da belki oynar, adam görüşünü yazmış, unutma ki Ertuğrul Sağlam forvetti defans oynadı, istersen aç bak transfermarkttan, Hakan Şükür basketboldan futbola geçti. Bir sürü mevki değiştiren oyuncu var. Yanal ön liberoları stoper yaptı fenerde. Ben Pancu nun kaleye geçtiğini bilirim kalecinin kırmızı kartından dolayı, ilk futbola başladığında kaleci imiş. Edgar isterse oynayabilir fakat oyuncunun da buna razı olması gerek.
Ahmet Can 9 ay önce
Bilende bilmeyen de yorum yapıyor. Serkanida Orta saha oynatalım mı. Yada campi yi forvet.
hk 9 ay önce
haklı galibiyeti küçümsemek yanlış
karagümrüğü nede büyüttünüz. ezildi gitti
Minareci 9 ay önce
Bilmiyorum belki yanılıyorum ama bu wakayeme sanki önceki etkili oyununu oynayamıyor.önceden rakip oyuncuları başını döndürüyordu çalımlarıyla.gerçekten çok özellikli futbolcu oynadı mı.
Mustafa yiğit 9 ay önce
Sotkali kardeşim 8 maçta 17 puan toplayan hoca saygıyı hak eder. Siz ts lu musunz.veua ts a t. Direktör pazarlamak gibi Bi menajerlik şirketinden çalışıyorsunuz.. Doğru dürüst kaliteli Bi yedek kulübemix yok ya.. Hoca devre arası için yönetimle transfer için çalışıyoruz dedi.. Sen bundan ne çıkardın.. Millet aptal Bi siz mi akıllısınız...
Sotkalı 9 ay önce
Bak kardeş ben AVCININ BİZE UYMUYACAĞINI DÜŞÜNENLERDENİM.BAŞKANA BU TARAFTAR NE HAKERETLER ETTİ..YAKIŞIYORMU..HER MAÇ SONRASI KADRO DEDİ DURDU.Ve takımın kimyası bozuldu.ne menajerliği ne şikebahçeliği bir galibiyetle oynanan oyunu beğenmeyenlerdenim.Anlatabildim mi?
Dursun 9 ay önce
Abdullah avci tam not bundan iyisini bu kadroyla kim yapabilirdi.
SOTKALI 9 ay önce
Aynen güzel yazı katılıyorum.. Ben şahsen Avcının bu takımın KIMYASINI bozduğuna inananlardanım.Sakin u galibiyete de aldanmayın.. HÂLÂ ÜRKEK KORKAK PISIRIK TOP AVCI UYMAZ BIZE..ZIRG PIRT KADRODAN DEMVURMASI TARAFTARII BASKANIMIZIN UZZERINE SALMASI HIC HOŞ DEGIL
Adem 9 ay önce
Ünal da ünal isterük
Necmettin Çebi 9 ay önce
Perrera YI bu takımın içine sokmak lazım sıkıntı ne bilmiyorum ama Serkan biraz daha pişmeli bize perrera nın iştahı heyecanı sahada lazım adamı harcamamak lazım sırf trabzonlu oynayacak diye
Sotkalı 9 ay önce
Asisti o yaptı daha ne yapsın ne pişmesi..BİR TANE PİŞEN VAR SEZON SONU ÇIKACAK SICAK SICAK GİR KUYRUĞA KARDEŞ YADA RAMAZANI ŞERİFTE İZLERSİN SICAK SICAK FIRINDAN YENİ ÇIKTIII HESABI ..KİM Mİ?? YUSUF SARI DAA.
Ahmet Faruk 9 ay önce
Fetocunun adını yorumlara katmayın.once insan olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@