Rize'de Off-Road Nefes kesti

Rize Belediyesi’nin organize ettiği Off-Road Karadeniz Mahalli Yarışlar Kupası 3’üncü Yarışı Rize Saharha Vadisi’nde yapıldı.Salarha Vadisi’nde düzenlenen yarışlara Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Rize Garnizon Komuta

Kültür/sanat 17.08.2014, 17:29
Rize'de Off-Road Nefes kesti

Rize Belediyesi’nin organize ettiği Off-Road Karadeniz Mahalli Yarışlar Kupası 3’üncü Yarışı Rize Saharha Vadisi’nde yapıldı.

Salarha Vadisi’nde düzenlenen yarışlara Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Rize Garnizon Komutanı İsmet Cansaran, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yarışların startını Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap verdi. Salarha Vadisi’ndeki zor parkurda yarışan sporcular izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Su dolu çukurlardan ve tümseklerden geçen Off-Road araçları birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

Şehrin tanıtılması için güzel bir organizasyon yapıldığını ifade eden Rize Valisi Ersin Yazıcı " "İlimizde ikinci defa bu yarışlar düzenleniyor. Kentimizin reklamı için güzel bir organizasyon olduğunu düşünüyoruz. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla bu yarışları destekliyoruz. Rize iline farklı bir güzellik kattığı düşüncesiyle bundan sonraki yıllarda da destek vermeye devam edeceğiz. Farklı, zevkli, heyecanlı geçecek yarışların kazasız belasız geçmesini temenni ediyorum" dedi.

Rize Offroad Rescue Team Kurtarma Kulübü Başkanı Kadir Küçükaydın ise, 5 ayak olarak gerçekleştirilen yarışlara, 25 ilden 40 off-road kulübünün 30’a yakın yarış araçlarıyla katıldığını söyleyen Küçükaydın,"Yarışlar sayesinde Rize’yi ve Karadeniz Bölgesini gelen tüm misafirlerimize en iyi şekilde tanıtmak ve bölge turizmine de katkı sağlamak istiyoruz.Rize Offroad Rescue Team Kurtarma Kulübü olarak bunu sağlayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

4 ayrı etapta yapılan yarışlar yaklaşık 4 saat sürdü. Yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri aynı gün Rize Sahil Parkı’nda saat 18.00’de düzenlenecek törenle verilecek.

 

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@