Hadise'ye köyünden destek!

Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek Hadise'nin Sivas'ın Yıldızeli ilçesindeki babasının köyünde yaşayan vatandaşlar, genç sanatçının başarılı olacağına inanıyor.

Kültür/sanat 16.01.2009, 16:23 13.07.2019, 13:18
Hadise'ye köyünden destek!

Alınan bilgiye göre, Avrupa Yayın Birliğince (EBU) düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda ''Düm Tek Tek'' adlı parçayla Türkiye'yi temsil edecek Hadise Açıkgöz'ün babası Hasan Açıkgöz'ün memleketi olan Yıldızeli ilçesine bağlı Fındıcak köyünde, Hadise'nin ülkeyi temsil edecek olmasının sevinci yaşanıyor.

İlçeye 27 kilometre uzaklıktaki köyde yaşayan vatandaşlar, genç şarkıcının Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine ve başarılı olacağına inanıyor.

Fındıcak köyü muhtarı Mahsun Kılıç, yaptığı açıklamada, köye en son çocukken gelen Hadise'yi televizyondan tanıdığını söyledi.

Hadise'nin köyde yakınları olduğunu ancak yaz aylarında geldiklerini ifade eden Kılıç, ''Kışın genellikle köyümüzde fazla kimse kalmıyor. Hadise'nin babası ve amcası yaz tatillerinde köye geliyor'' dedi.

Hadise'nin Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olmasından dolayı sevinçli ve gururlu olduklarını bildiren Kılıç, ''Onu destekliyoruz. Şarkıyı televizyondan birçok kez dinledim ve beğendim. Başarılı olacağına inanıyorum'' diye konuştu.

Köylülerden Mehmet Yılmaz ise Hadise'nin babasını yakından tanıdığını belirterek, ''Köylümüz olduğu için Hadise ile gurur duyuyoruz. Memleketimizi temsil edecek. Onun için gururluyuz. İnşallah başarılı olur. Şarkısı çok güzel. Başarılı olacağından eminiz'' dedi.

Şahinur Kılıç da Hadise'nin başarılı olacağına inandığını belirterek, ''Hadise'yi tanıyoruz, köyümüzün kızı. Belçika'da doğdu, büyüdü. Gurur duyuyoruz. Derece alacağına inanıyoruz ve onu destekliyoruz'' diye konuştu.

Taliha Kılıç ise Hadise'yi küçüklüğünden tanıdığını belirterek, ''Kazanmasını çok istiyoruz. Köyümüzün kızı ve Türkiye'yi temsil edecek'' dedi.

Hadise'nin annesinin memleketi olan Yıldızeli ilçesine bağlı Yavu beldesinde yaşayan akrabası Kübra Canol da Türkiye'yi temsil edecek olmasına sevindiklerini belirterek, ''İnşallah kazanır. Onu devamlı takip ediyoruz ve beğeniyoruz. Şarkıyı da çok iyi bulduk. İnşallah derece alır'' diye konuştu.

Yorumlar (2)
karadeniz yapi 12 yıl önce
sıvastan cıksa cıksa bu cıkardı zaten ne guzel kız buyutmusler bee namusa bak helal olsun
Devlet 12 yıl önce
Vay be sivas ne kızlar yetıstırıyormus kızda süper valla

Gelişmelerden Haberdar Olun

@